آیا ذکر تاریخ اعتبار در مصوبات کمیسیون ماده پنج قانونی است؟ » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
آیا ذکر تاریخ اعتبار در مصوبات کمیسیون ماده پنج قانونی است؟

گاها مشاهده می گردد در مصوبه کمیسیون ماده پنج جمله ای به متن مصوبه اصافه می گردد مانند:

(( در صورتی که متقاضیان اقدامی در جهت اخذ پروانه و شروع به کار به عمل نیاورند، مصوبه مذکور پس از انقضای مدت یک سال فاقد اعتبار بوده و برای تعیین تکلیف کاربری پلاک، موضوع مجدداً باید در کمیسیون ماده ۵ مطرح گردد))
که با توجه به اختیارات کمیسیون ماده پنج اقدام فوق مغایر با قانون می باشد

تاریخ: ۱۹ آبان ۱۳۹۳
کلاسه پرونده: ۹۰/۵۹۳
شماره دادنامه: ۱۳۲۰
موضوع رأی: ابطال بند ۷ صورتجلسه مورخ ۱/۳/۱۳۷۳ کمیسیون ماده ۵ شورای عالی شهرسازی و معماری مستقر در استان کرمانشاه و ابطال بند ۲۳ صورتجلسه کمیسیون طرح تفصیلی شهر کرمانشاه مورخ ۲۸/۸/۱۳۸۸
شاکی: سازمان بازرسی کل کشور

رای هیأت عمومی

نظر به این که کمیسیون موضوع ماده ۵ قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران صرفاً وظیفه بررسی و تصویب طرحهای تفصیلی شهری و تغییرات آنها را در هر استان عهده دار است و در هیچ یک از قوانیـن و مقررات مربـوط، اختیاری برای کمیسیون مذکور در تعیین مهلت برای متقاضیان تغییر کاربری زمیـن در جهت اخـذ پروانـه و شـروع عملیات سـاختمانی ظرف یک سال از تاریخ مصوبه تغییر کاربری زمین وجود ندارد، بنابراین بند ۷ صورتجلسه مـورخ ۱/۳/۱۳۷۳ کمیسیون ماده ۵ استان کرمانشاه و بنـد ۲۳صورت جلسه مورخ ۲۸/۸/۱۳۸۸ کمیسیون طرح تفصیلی شهر کرمانشاه که اعتبار مصوبات کمیسیون ماده ۵ در تغییر کاربری اراضی را منوط به اخذ مجوز ساخت و ساز از مراجع ذی صلاح ظرف مهلت مورد نظر کرده است، خلاف قانون و خارج از حدود اختیارات کمیسیون ماده ۵ قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران تشخیص داده می شود و به استناد بند ۱ ماده ۱۲ و ماده ۸۸ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال ۱۳۹۲، ابطال می شود./

رئیس هیأت عمومی دیوان عدالت اداری
محمدجعفر منتظری

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false