اجرای طرح شهر امن در منطقه ١٩ » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۷ دی - ۱۳۹۹  
it is true
true
true
اجرای طرح شهر امن در منطقه ١٩

به گزارش برزن نیوز به  نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ١٩، علی توکلی شهردار منطقه با اعلام اینکه این طرح با هدف امنیت بخشی به شهروندان بویژه بانوان برای حضور در شهر صورت می گیرد، گفت: در همین راستا تاکنون ۳۰ نقطه طی تشکیل شوراهای اجرایی و کسب نظر از معتمدین و شهروندان بخصوص بانوان شناسایی شده است.
او با اشاره به فاکتورهای کالبدی که در این طرح مورد ارزیابی قرار می گیرد، افزود: تاریکی، ازدحام و یا خلوتی بیش از حد و عدم دسترسی به وسیله نقلیه عمومی، فرم، فضا و آلودگی دیداری از جمله شاخص های مورد ارزیابی در این طرح هستند.
ضمن اینکه طی این طرح کیفیت و امنیت پیاده‌روها، رویت‌پذیری مکان، ایجاد نظارت اجتماعی و تنوع کاربری و فعالیت‌ها نیز بررسی می شود.
توکلی با تاکید بر اینکه ارتقای امنیت با مشارکت شهروندان محقق می شود بیان کرد: در این طرح طی مراحل تسهیلگری از شهروندان و اهالی محلات بویژه بانوان نظرسنجی می‌شود که برای دریافت خدمات اولیه در محلات در چه مکان‌هایی احساس ناامنی می‌کنند.
همچنین ضمن تعامل با نمایندگان ومعتمدین محله، NGO ها و دفاتر توسعه محلی، متخصصین حوزه های شهری برای استخراج و تعیین نقاط ناامن و بی دفاع در نقشه، پیرامون معضلات محله و شناسایی گروه های ذینفع ایده پردازی و گفتگو و در نهایت نیز اقدامات اجرایی در حوزه کالبدی برای رفع مشکلات و تامین امنیت زنان اجرایی خواهد شد.
به گفته این مسئول نقاط بی دفاع شناسایی شده پس از غربالگری و تایید نهایی وارد مرحله اجرایی خواهد شد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false