احیای معماری سنتی در بافت تاریخی اصفهان » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۰  
it is true
true
true
احیای معماری سنتی در بافت تاریخی اصفهان

او در توضیح نحوه احیای معماری سنتی در بافت تاریخی شهر اصفهان گفت: طبق قانون، هرگونه ساخت‌وساز در بافت تاریخی شهر اصفهان و سایر شهر‌ها منوط به اخذ مجوز از میراث فرهنگی است که یکی از موارد الزامی، اجرای نمای ظاهری متناسب با بافت تاریخی آن منطقه است. میراث فرهنگی مشاوره‌های مربوط به معماری بیرون بنا و تسهیل در تهیه مصالح مورد نیاز را نیز انجام می‌دهد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان ادامه داد: ۷۰ روستا در استان اصفهان بافت تاریخی دارند که درصدد یکسان‌سازی نمای سایر ساختمان‌ها با بافت تاریخیشان هستیم و در روستا‌های ابیانه و قهی این یکسان سازی انجام شده است.
اللهیاری گفت: با جلب مشارکت بخش خصوصی و در نظر گرفتن بسته‌های تشویقی توانستیم ۲۰۰ خانه قدیمی در بافت‌های تاریخی شهر‌های استان را نجات دهیم و این بنا‌ها را به زیرساخت‌های میراث فرهنگی مانند موزه‌های مردم‌شناسی، خانه‌های بوم‌گردی و… تبدیل کنیم.
او بیان کرد: خوشبختانه با فرهنگ‌سازی مناسب، مردم دیگر بی تفاوت نیستند و تبدیل به شهروندان مطالبه گری شده‌اند که می‌دانند توسعه بدون در نظر گرفتن هویت تاریخی هر شهر غیر قابل قبول و مضر است.

 

true
برچسب ها : ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false