اخطار جدی به اداره کل راه و شهرسازی در تعیین تکلیف طرح جامع شهری و کنارگذاشتن امضاهای طلایی » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۵ آذر - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
اخطار جدی به اداره کل راه و شهرسازی در تعیین تکلیف طرح جامع شهری و کنارگذاشتن امضاهای طلایی

قاضی حقدادی معاون دادستان و رییس کمیته صیانت از حریم کلانشهر مشهد:

چرا پس از گذشت سه سال از تصویب طرح جامع که تنها سه ماه مهلت برای تدوین و تصویب اسناد بلندمرتبه سازی و پهنه بندی حریم را به اداره کل راه و شهرسازی اعطاء نموده گذشته و  ایرادات طرح جامع مشهد رفع نشده و در طول مدت زمان دو سالی که دادسرای ویژه شهرسازی تاسیس شده طرح جامع مشهد همچنان تکمیل نشده و ایرادات آن باقی است.

رفع ایرادات این طرح،دغدغه همه دستگاه‌‌هاست بنابراین همین‌جا تکلیف می‌کنم که پیش از آنکه دستگاه قضا ورود جدی به این قضیه کند اداره کل راه و شهرسازی اقدامات لازم را انجام دهد والا ورود دستگاه قضایی ورودی جدی و قاطع خواهدبود.

اشتغال همزمان اعضای شوراهای روستا و دهیاران به شغل مشاور املاک فسادزاست و طبق ماده ۸ آیین نامه انضباطی کار دهیاران رفتار خلاف شئون شغلی محسوب می شود که متاسفانه استانداری ورودی به آن نداشته است.

پیشگیری از وقوع تخلف،جرم و زائل کردن بسترهای فساد جزء وظایف اولیه و ذاتی تمامی دستگاههاست.

پرسش اینجاست که چرا پیشگیری لازم در این زمینه ها صورت نگرفته و درنتیجه دستگاه قضا باید وارد عمل شود؟ و برای جبران وظایف و کاهلی‌ دیگر دستگاه‌ها در این زمینه ها  ورود جزئی و  تصدی گرایانه کند.

ورود دستگاه قضا به اعمال تصدی گرانه و نظم دهی به وظایف و تکالیف قانونی آن دستگاه و نهاد نشانه بی کفایتی برخی از مسئولین است.

باصدور بخشنامه و دستورالعمل به تنهایی نمی توان ساماندهی انجام اگر قرار بود با بخشنامه این اتفاق بیفتد امروز دستگاه قضایی نیازی به تذکر و یادآوری تکالیف به دستگاهها نداشت. در نتیجه  اینها زمانی خوب است که به همراه اقدام و عمل  مستمر و نظام مند باشد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false