افتتاح حوضچه هنر؛ با ایراداتی به سبک چیتگر » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱ اسفند - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
افتتاح حوضچه هنر؛ با ایراداتی به سبک چیتگر

ساخت دریاچه چیتگر با انتقادهای بسیاری مواجه شد چراکه تهران با کمبود آب مواجه است و ساخت دریاچه‌ای مصنوعی توجیه زیست محیطی ندارد اما شهردار اسبق، دید اطراف دریاچه را به افراد و سرمایه‌داران واگذار کرد و با فروش تراکم درآمد زیادی را به خود اختصاص داد که در آن زمان متولیان امر سر و صدای زیادی برای فروخته شدن تهران سر دادند. گرچه مدیریت شهری حاضر در پی فروش تهران بر نیامده و از ساخت مراکز تفریحی به دنبال ارزش افزوده هنگفت نیست اما ساخت دریاچه در شرایط کنونی خود محل انتقاد است. این در حالی است که امروز دریاچه هنر افتتاح شد. دریاچه‌ای که وسعت محدود داشته و شاید نتوان نام دریاچه را به آن اختصاص داد. در این رابطه به سراغ یکی از مقامات مسئول اراضی عباس آباد رفتیم.

حمید جوانی، معاونت فنی و اجرایی شرکت نوسازی عباس‌آباد، در این رابطه گفت: طبیعتا ما از ابتدا نمی‌خواستیم دریاچه‌ای مانند چیتگر افتتاح کنیم ولی یکی از خصوصیات بارز این دریاچه این است که در موقعیت مرکزی شهر قرار گرفته و شاید خیلی از شهروندان ما برای مراجعه به چیتگر امکان نداشته باشند و تردد برای‌شان سخت باشد و مسافت زیادی طی کنند.

وی افزود: اما با توجه به قرارگیری این دریاچه در مرکز شهر و دسترسی آسانی که وجود دارد امکان مراجعه راحت شهروندان و فضای اطرافش وجود دارد و بدین ترتیب ساخت چنین فضایی مورد اهمیت قرار گرفت.

سیمین برادران _ برنا

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false