افزایش قیمت مسکن سیاهچاله است، نه تورم » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱۷ خرداد - ۱۳۹۹  
it is true
true
true
افزایش قیمت مسکن سیاهچاله است، نه تورم

با هر نوسان قیمت مسکن، بخش عظیمی از نقدینگی کشور در بخش ساختمان رسوب میشود و صنایع مولد از نقدینگی افسار گسیخته هیچ بهره ایی نمی برند. این در حالی است که با وجود تحریم سرمایه گذاری داخلی ( از طریق نرخ بهره بسیار بالا و نامتعارف در جهان) و تحریم سرمایه گذاری بین المللی، بخش مولد اقتصاد بشدت نیازمند سرمایه ایی است که در بخش مسکن جمع میشود.
افزایش سرسام آور بهای مسکن در ترازنامه شرکتها هم خود داستان دیگری است و نقدینگی شرکتها بجای خرید تجهیزات صنعتی و ماشین الات اکنون کفاف خرید یا اجاره ساختمان را ندارد.
سوی دیگر ماجرا سرمایه گذاری منفی است و فروش دارایی ها و سرمایه گذاری کاخانجات تعطیل شده و بفروش رفته در بخش مسکن بدون شک شاخص های کلان را تحت تاثیر مخرب قرار می دهد و بخش مسکن را تا حد انفجار متورم و بخش تولید و توزیع را هر روزه نحیف تر و کوچک تر می کند.
رقابت نابرابر بخش تولید واقعی با بازدهی معمولی با جهش های قیمت مسکن هم انگیزه ها برای سرمایه گذاری واقعی را از بین برده و جذابیت بخش مسکن با بازدهی بیش از ۱۰۰ درصدی مانع رونق تولید است.
اگر خواهان رونق تولید هستیم باید بازار مسکن مهار شود وگرنه این بازار توان بلعیدن کل سرمایه های اقتصاد و تحمیل فلاکت بر جامعه را دارد.
مسکن یک سیاهچاله واقعی است که باید از جذابیت آن کاست.

true
برچسب ها : ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false