انتشار کتاب مدیریت بحران ویژه مدیران شهری » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱ اسفند - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
انتشار کتاب مدیریت بحران ویژه مدیران شهری

به گزارش برزن نیوز و به نقل از روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ،کتاب مدیریت بحران ویژه مدیران شهری با تلاش این سازمان و با هدف تجمیع مباحث نظری ، کاربردی و اطلاعات پایه و ضروری زیر مجموع مدیریت بحران‌ها و حوادث طبیعی ، با تاکید بر افزایش آمادگی مدیران حوزه مدیریت شهری در ۲ جلد منتشر شد.
این کتاب، ضمن پرداختن به کلیات و مباحث نظری ، به طور خاص به ساختار‌ها و اقدامات انجام شده در شهر تهران نیز پرداخته است که با نگاهی راهبردی ، برای فعالان حوزه مدیریت بحران در دیگر کلانشهر‌ها نیز قابل استفاده و بهره برداری خواهد بود.
جلد اول این کتاب در هشت فصل مانند ، مدیریت بحران و پدافند غیر عامل ، مخاطرات طبیعی شهر تهران ، اصول و مبانی ایمنی ، آشنایی با نرم افزار‌ها و سامانه‌های مدیریت بحران شهر تهران ، مدیرت بحران و رسانه ، تالیف و منتشر شده است.
جلد دوم این کتاب در هفت فصل تالیف شده است و به اصول و مبانی سامانه فرماندهی سانحه ، مباحث برنامه ریزی عملیات جستجو و نجات و اسکان اضطراری در زلزله و استاندارد‌های برنامه ریزی اسکان اضطراری ، اصول و مفاهیم شهرسازی مرتبط با مدیریت بحران ، جایگاه مدیریت محله در فرایند مدیریت بحران شهر تهران و شرح وظایف سازمان‌های مسئول در حوزه مدیریت بحران شهر تهران و همچنین نمونه‌هایی از تجارب مدیریت بحران شهر تهران ازجمله گزارش اقدامات اولیه در سانحه پلاسکو و فرونشست شهران می‌پردازد.
در فصل هفتم جلد دوم ، مقدمه‌ای بر برنامه ریزی و برنامۀ عملیات اضطراری در مدیریت بحران ارائه شده است که ضمن بیان اصطلاح شناسی و مروری بر واژگان تخصصی این حوزه، برنامه ریزی عملیات و مراحل تهیه و تدوین برنامه شرایط اضطراری به تفصیل عنوان شده است.
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در مقدمه جلد اول این کتاب آورده است: آماده سازی و به روز نگهداری محتوای آموزشی جامع ، ویژه آمادگی مدیران ارشد شهری در مواجهه با بحران‌های طبیعی ، مستلزم دقت و تلاشی مداوم است.
رضا کرمی محمدی در این مقدمه ابراز امیدواری کرده است که با ارائه نقطه نظرات و بازخورد‌های کارشناسی مدیران همکار و اساتید حوزه‌های مرتبط ، مشارکت سازمان‌های تخصصی و حمایت و همکاری مدیران مجموعه مدیریت شهری ، در تکمیل و ارتقاء این مجموعه توفیق یابیند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false