اولویت وزارت راه تحرک در تولید مسکن است » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۶ تیر - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
اولویت وزارت راه تحرک در تولید مسکن است

برزن نیوز: محمد اسلامی در برنامه «بهار پلاک ۹۸» رادیو اقتصاد افزود: برنامه‌های خوبی سال گذشته در این زمینه پایه‌گذاری و از سوی رئیس جمهور نیز رونمایی شد.

وی گفت:‌همگان از دور و نزدیک شاهد آغاز تحرک تولید مسکن و ساخت و ساز طی سه ماهه آخر سال ۹۷ در کشور بودند.

وزیر راه و شهرسازی ضمن تاکید بر روند تکمیل پروژه مسکن مهر در سال پیش رو گفت: این پروژه به یک دغدغه جدی برای خیلی از خانواده‌ها تبدیل شده است.

وی در ادامه افزود: خوشبختانه پروژه مسکن مهر با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و انجام اقدام‌های مناسب هم اکنون جانی تازه به خود گرفته است.

اسلامی گفت:‌ تحرک خوبی در بحث تکمیل پروژه‌های مسکن مهر ایجاد و این روند در سال پیش‌ رو نیز به شدت دنبال می‌شود.

وی گفت: جدا از تکمیل مسکن مهر پروژه ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی به منظور تعادل‌بخشی به عرضه و تقاضا در جامعه هدف از دیگر دستور کارهای جدی وزارت راه و شهرسازی است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: خوشبختانه عملیات اجرایی این پروژه در سطح بسیاری از شهرهای کشور آغاز شده است.

اسلامی از همه فعالان، سازندگان و تولیدکنندگان مسکن در کشور دعوت کرد به این قافله بپیوندند تا حرکت ساخت و ساز در جامعه رونق جدی به خود گیرد.

وی عنوان کرد: ایران با توجه به پیشینه تاریخی و همینطور ظرفیت عظیم مهندسی و معماری قابل ملاحظه و پر افتخاردر صنعت ساختمان حق مطلب اینکه در زمینه مزبور پیشرو باشد کما اینکه در گذشته چنین بوده است.
وزیر راه و شهرسازی گفت: خیلی از دستاوردهای حوزه عمران و ساختمان از ایران به سایر کشورها انتقال یافته است.

وی افزود: نکته مهم و کلیدی در این ارتباط اینکه با یک انضباط فکری و رفتاری بتوان به حرکت مزبور استمرار بخشید و در عین حال به نحوی عرضه مسکن را جریان‌سازی کرد که به صورت پایدار بتوانددر عرضه و تقاضا تعادل ایجاد کند.

اسلامی در ادامه این مصاحبه رادیویی به بحث کارت اعتباری مصالح ساختمانی نیز اشاره کرد و گفت: این کارت برای تولیدکنندگان و سازندگان مسکن شهری در نظر گرفته شده است.

وی یادآورشد: طرح مزبور حداکثر تا اواسط بهار عملیاتی خواهد شد به نحوی که در خرید و سفارش انبوه مصالح تخفیف قابل ملاحظه‌ای در نظر گرفته شود تا بتواند دو نقش بسیار مهم نخست تدارکات و لجستیک ساخت و ساز را فراهم کند و دیگر اینکه به کارخانه تولیدی مصالح ساختمانی در حالت توقف و رکود جانی دوباره بخشد و همینطور در نهایت نتیجه این باشد که قیمت تمام‌شده تولید مسکن را بتوان با همان میزان درصد تخفیف مصالح کاهش داد.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false