ایجاد کمیته مشترک ارزیابى پروژه هاى شهر تهران » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱۶ خرداد - ۱۳۹۹  
it is true
true
true
ایجاد کمیته مشترک ارزیابى پروژه هاى شهر تهران

برزن نیوز: امیرحسین پورجوهرى عضو گروه شهرسازى جامعه مهندسان مشاور ایران، با اشاره به سخنان شهردار تهران در همایش ” تهران؛ ۴ دهه معمارى و طرح هاى شهرى” که در تاریخ ٨ و ٩ اسفند در فرهنگستان هنر برگزار شد، اظهار کرد: هرگونه نقد عملکرد مهندسین مشاور معمار و شهرساز کاملا قابل تامل است، به خصوص اگر این نقد از جانب فردى باشد که خود معمار و شهرساز است و سال ها در هدایت جریان معمارى و شهرسازى ایران در موقعیت هاى مختلف نقش موثرى ایفا کرده است.

وی ادامه داد: از این رو علیرغم معدودى از رسانه ها، نقد شهردار تهران را همانند یک انتقاد درون سازمانى مى بینیم. متاسفانه نوع انتقال سخنان شهردار در این خصوص در برخى از رسانه ها کاملا غیر منصفانه و به دور از واقعیت و به صورت گزینشى بود.

پورجوهرى با بیان اینکه اساسا جامعه مهندسان مشاور ایران، به دلیل سابقه طولانى ارتباط با حناچى، این نقد را کاملا جدى خواهد شمرد، عنوان کرد: قطعا آن چنان که شهردار تهران مطرح کرد در برخى از اشتباهات معمارى و توسعه شهرى تهران، نام مهندسین مشاور معمار و شهرساز وجود دارد. البته این به مفهوم آن نیست که کل توان جامعه مهندسان مشاور به زیر سئوال رفته باشد.

وى با اشاره به اینکه افت کیفیت خدمات مهندسین مشاور در انجام پروژه هاى مطالعاتى و طراحى به عوامل متعددى از قبیل دقت در تعریف پروژه، فرآیند ارزیابى و انتخاب مشاوران، نظارت کارفرمایى، فرایند بررسى و تصویب و نیز پرداخت حق الزحمه متناسب و به موقع بر مى گردد، تشکیل یک کمیته مشترک از سوى شهردارى تهران و جامعه مهندسان مشاور ایران با هدف آسیب شناسى عملکرد متقابل مهندسین مشاور و شهردارى در خصوص پروژه هاى مربوط به تهران را پیشنهاد کرد.

پورجوهری افزود: بر اساس اساسنامه و آیین نامه هاى جامعه مهندسان مشاور امکان برخورد با خطاهاى احتمالى سهوى و عمدى با هدف بهبود روندها و رفع تعارضات آتى وجود دارد. در عین حال خروجى این کمیته مى تواند به شهردارى تهران نیز در تبیین حقوق و البته تعهدات خود به طرف مقابل، یارى رساند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false