ایران رکورددار فرونشست های زمین در جهان است » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۴ خرداد - ۱۴۰۱  
it is true
true
true
ایران رکورددار فرونشست های زمین در جهان است

 بیت الهی گفت: ۱۱۶ شهر کشور با ۲۵ میلیون نفر جمعیت و ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی، در حال حاضر در معرض فرونشست زمین هستند.
میزان فرونشست زمین در شهریار به ۲۵ سانتی متر در سال رسید
به گفته رئیس بخش زلزله‌شناسی مهندسی و خطرپذیری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، ایران رکوددار فرونشست زمین در بین کشورهای جهان است و میزان فرونشست زمین در رفسنجان کرمان به ۳۰ سانتی متر، در اصفهان به ۱۸ سانتی متر و در جنوب غرب تهران به ۲۵ سانتی متر  در سال رسیده است.
او می‌گوید، علت افزایش فرونشست‌های زمین برداشت غیر مجاز از آب های زیر زمینی است و افزایش تعداد چاه‌های غیر مجاز و همچنین برداشت های بی رویه آب های زیرزمینی باعث وقوع چنین حادثه‌هایی در شهرهای مختلف شده است.
از ابتدای امسال، ما شاهد افزایش چشمگیر فرونشست های زمین در شهرهای مختلف از جمله اصفهان و تهران بوده‌ایم و برخی از کارشناسان محیط زیست علت وقوع حادثه هواپیمایی چند روز پیش در اصفهان را هم فرونشست زمین فرودگاه اعلام کرده‌اند.
موضوع فرونشست‌های زمین به دلیل استفاده بیش از حد از آب‌های زیرزمینی تبدیل به یک بحران در بسیاری از شهر‌های کشور شده است. در حال حاضر در بسیاری از کشور‌های دنیا با جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز آب‌های زیر زمینی تا حدودی توانسته‌اند این مشکل را برطرف کنند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false