برج رابینسون؛ نماد شهرسازی پایدار در سنگاپور » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱ اسفند - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
برج رابینسون؛ نماد شهرسازی پایدار در سنگاپور

برج رابینسون که ترکیبی از بوتیک‌های کوچک و فضاهای اداری است، با ایجاد فضاهای سبزی که برای عموم مردم قابل دسترسی است، از ایده “شهرسازی پایدار” حمایت می‌کند. این آسمان‌خراش به منظور دستیابی به آرمان جدید سنگاپور به عنوان “شهری محصور در باغ” مملو از گل‌ها و گیاهانی است که علاوه بر فضای داخلی برج، سقف و حتی سکوهای بیرونی برج را در خود محصور کرده است.

معماران در طراحی برج رابینسون با حمایت از “سیاست جایگزینی چشم‌اندازها” تصمیم گرفتند از فضاهای سبز بی‌شمار در این آسمان‌خراش بهره گیرند. سیاست جایگزینی چشم‌اندازها قانونی بود که در سال ۲۰۱۴ به تصویب رسید و طی آن فضاهای سبز شاداب باید به طور کامل جایگزین فضاهای سبز مرده در سراسر سنگاپور می‌شد. از آن‌جا که محیطی که برج رابینسون در آن قرار می‌گرفت محصور در خیابان‌های شلوغ و پر تردد بود و فضای کافی برای ایجاد فضای سبز در اطراف آن وجود نداشت، در نتیجه طراحان این برج تصمیم گرفتند از فضای داخلی خود برج برای ایجاد فضاهای پر از گل و گیاه بهره گیرند.

ظاهر کریستالی برج مجسمه‌مانند رابینسون با الهام از یکی از ساختمان‌های تاریخی همسایه، که دارای سقفی زاویه دار و آجری است، به طور زاویه‌دار و به شکل حرف “V” انگلیسی طراحی شد.  برج رابینسون از دو قسمت تشکیل شده است؛ در قسمت پایینی فروشگاه‌های خرده فروشی و بوتیک‌ها قرار گرفته است و در بالای این قسمت سکویی واقع شده است که مملو از گل‌ها و درختان سبز است؛ قسمت دوم ساختمان نیز، که شامل ۲۰ طبقه است، در بالای سکو قرار دارد و به مراکز اداری اختصاص داده شده است.

ایمنا

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false