بهینه سازی مصرف انرژی با ارتقای دانش مهندسان » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۵ تیر - ۱۳۹۹  
it is true
true
true
بهینه سازی مصرف انرژی با ارتقای دانش مهندسان

محمد شکرچی‌زاده عصر چهارشنبه در اختتامیه چهارمین همایش و نمایشگاه ساختمان پایدار مصرف بهینه انرژی در بوستان گفتگو افزود: برای مصرف بهینه انرژی باید متوسط مصرف سوخت نهادهای دولتی در پنج سال اخیر احصا شود و آن رقم را در تخصیص بودجه نهادهای دولتی در نظر بگیریم.
وی ادامه داد: ما باید یک آزمایشگاه جامع انرژی داشته باشیم و براساس استانداردهای لازم گواهی فنی برای ساختمان ها ایجاد شود.
رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی تصریح کرد: ٣۰ تا۳۵ درصد از آلودگی هوا مربوط به مصرف سوخت انرژی در ساختمان های خانگی است.
شکرچی‌زاده گفت: آلودگی ناشی از مصرف سوخت و تولید گازهای خانگی ساختمان ها در سال ٩۴ تا ٩۵ در شرایط پایدار قرار گرفت و تولید و ساخت و ساز در کشور در این برهه کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه ۲۳ میلیون ساختمان در کشور وجود دارد، افزود: مصرف بهینه انرژی در ساختمان مد نظر قرار گرفته و مهندسان در طراحی های خود شرایط بیرون و خارج ساختمان ها و اضافه بار و سرما را در نظر بگیرند.
شکرچی زاده با بیان اینکه نصب و اجرای نادرست تاسیسات ساختمان ها باعث شده نتوانیم به مصرف بهینه انرژی دست یابیم، تصریح کرد: دانش مهندسان در زمینه نصب تاسیسات و مصرف بهینه انرژی در ساختمان ها از طریق دوره های آموزشی باید افزایش یابد.
وی گفت: از شهرداری ها خواسته شده برای افرادی که استانداردهای لازم را در ساخت و ساز ساختمان ها رعایت نمی کنند مجوز داده نشود.
ایرنا

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false