تراکم فروشی دولت در تهران آغاز شد/ ملک جماران بلندمرتبه سازی می شود » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۴ بهمن - ۱۳۹۹  
it is true
true
true
تراکم فروشی دولت در تهران آغاز شد/ ملک جماران بلندمرتبه سازی می شود

محمدجواد حق‌شناس عضو شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور خود در صحن امروز شورای شهر درباره شهرفروشی در پایتخت اظهار کرد: طرح جامع تهران، ری و شمیران به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران رسیده و برای همه مراجع قضایی و شهرداری‌ها الزام آور بوده است و در حالی که از سال ۶۹ شهر‌های ری، تهران و شمیران میراث‌دار طرح‌های ویرانگر شهرفروشی شده بود وزیران عضو این شورا در همکاری با شهرداری باز هم الزامات بدیهی و مقررات شهرسازی پایتخت را نادیده گرفتند و تصمیماتی در خصوص فروش گسترده شهرفروشی انجام دادند.
وی افزود: اعضا شورای عالی شهرسازی و معماری به جای متوقف ساختن روند تراکم‌فروشی در تهران بدون توجه به آثار فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی سقف تراکم‌های ساختمانی را به صورت فاجعه‌آمیز افزایش دادند.
عضو شورای شهر تهران ادامه داد: افزایش شدید جمعیت‌پذیری شهر برخلاف طرح جامع تفصیلی، رشد سرسام‌آور بهای زمین و مسکن در تهران و تغییر غیرقانونی کاربری‌های ارزی از دستاورد‌های این تراکم‌فروشی بود.
حق‌شناس با بیان اینکه در هفته‌های اخیر شاهد بودیم رویکرد مخرب طرح تفصیلی و تراکم‌فروشی در دستور دولت قرار گرفته است گفت:‌پس از اعتراض به هشدار‌های بیش از نیمی از اعضای شورای شهر درباره قانون‌شکنی‌های آشکار دولت در خصوص ملک جماران دولت به جای توجه به دغدغه قانونی شورای شهری‌ها و رعایت مصلحت شهر در یک گروکشی و زورگویی آشکار اقدام به تصویب مجوز بلندمرتبه‌سازی در محله جماران کرده است.
وی گفت: آیا آثار و تبعات اجتماعی و فرهنگی همچنین محیط‌زیستی و اقتصادی این شهرفروشی‌ها مطالعه و پیش‌بینی شده است؟ و چطور می‌شود در یک دوره شهرداری از دل ساختمان‌های سه تا چهار طبقه یک مرتبه صد‌ها برج ۱۰ طبقه سر بلند کند.
این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: متأسفانه علیرغم تذکر شورای شهر تهران عدم محدودیت ارتفاع محله جماران شنیده شده است و مدیران شهرداری تهران با مسؤولان شورای عالی شهرسازی و مسؤولان نهاد ریاست جمهوری جلساتی را با رویکرد مغایر نظرات شورای شهر و مفاد طرح تفصیلی مبتنی بر صیانت از بافت قدیمی و سنتی جماران برگزار کرده است.
حق‌شناس تصریح کرد: تذکر شدید خود را به این رویه انفعالی شهرداری اعلام می‌کنم و پیگیری حقوق مردم و شهر را از حناچی مطالبه دارم.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false