تهران شهری پُر مخاطره است » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۸ بهمن - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
تهران شهری پُر مخاطره است

به گزارش برزن نیوز برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی چالش های مدیریت بحران در پایتخت، با حضور دکتر حمیدرضا خانکه (رئیس مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا و قائم مقام سازمان اورژانس کشور در مدیریت بحران) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه حمیدرضا خانکه با اشاره به این که تهران یکی از بزرگترین کلان شهرهای دنیا است، گفت: وجود گسل های بزرگ و آبریزهای مختلف و توسعه شهری نامتقارن از جمله مهم ترین مشکلات شهر تهران هستند.

وی با بیان این که تهران شهری پُر مخاطره است، اظهار داشت: تهران همیشه مستعد تغییرات آب و هوایی است.

قائم مقام سازمان اورژانس کشور در مدیریت بحران اضافه کرد: سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران تا به امروز خدمات موثری را در زمینه برنامه ریزی و آمادگی و پاسخ در شهر تهران تدوین کرده است.

وی افزود: عدم هماهنگی بین سازمان های مختلف و ادبیات واحد بین آن ها و عدم اختصاص یافتن منابع کافی به حوزه مدیریت بحران می تواند تهران را به یکی از پُر مخاطره ترین شهرهای دنیا مبدل کند.

حمیدرضا خانکه ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۵۰ عنوان خطر شهر تهران را تهدید می کنند و در عین حال مردم این شهر آمادگی رویارویی با این تهدیدات را ندارند.

وی با بیان این که توسعه شهری تهران به تناسب اصول مدیریت بحران طراحی نشده است، عنوان کرد: در سال های گذشته تهران فقط در جهت های شرقی و غربی توسعه پیدا کرده است.

رئیس مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا افزود: جهت های شرقی و غربی تهران همیشه مستعد لرزش و سیل هستند.

وی با اشاره به این که بسیاری از استانداردهای ساختمانی در تهران رعایت نشده اند، تصریح کرد: متاسفانه در تهران حمل و نقل و دسترسی به مراکز حیاتی به راحتی امکان پذیر نیست.

حمیدرضا خانکه خاطر نشان کرد: زیرساخت های تهران دوام و قوام کافی در مقابل حوادث و بلایا را ندارند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false