جدایی ری از تهران به پرسمان گذاشته می شود » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱۶ خرداد - ۱۳۹۹  
it is true
true
true
جدایی ری از تهران به پرسمان گذاشته می شود

مجید فراهانی در مورد طرح جدایی ری از تهران که در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است، گفت: در حال حاضر مناطق جنوبی تهران از جمله ری، بیش از میزان درآمدشان از شهرداری  بودجه دریافت می کنند و شهرری بعنوان یک منطقه “بودجه گیرنده” شناخته می‌شود.

وی با بیان اینکه شهرری بیش از آنکه درآمد  داشته باشد، بودجه دریافت می کند، اشاره کرد: در سال جاری درآمد منطقه بیست  ۲۰۷ میلیارد تومان بود اما  بودجه اختصاص یافته برای هزینه در منطقه ۲۶۲ میلیارد تومان است و نگران هستیم که اگر ری از تهران جدا شود، عملا مسیر بودجه‌های عمرانی آن خصوصا در بخش مترو متوقف شود.

فراهانی گفت: دقت داشته باشید که  اگر ری از تهران جدا شود،  عملا به شکل قانونی تهران نمی‌تواند بودجه ای به آن اختصاص دهد و شهرری هم با توجه به درآمدش قطعا نمی‌تواند فراتر از پرداخت حقوق و دستمزد و پیگیری امور جاری کار دیگری کند.

فراهانی با تاکید بر اینکه نظر مردم ری در خصوص جدایی از تهران، بسیار مهم است، گفت: بسیار ی از مناطق جنوبی شهر تهران همچون شهرک رسالت، شهرک‌های حریم مناطق ۱۵ و ۱۸ و… که از تهران جدا شدند، مجددا  خواستار الحاق دوباره به تهران هستند.

این عضو شورای شهر تهران افزود: هر گونه تصمیم‌گیری در مورد ری باید منوط به کسب نظر مردم محلی از طریق برگزاری “پرسمان محلی” با موضوع  جدایی ری از تهران باشد تا ببینیم چه تعداد موافق جدایی و چه تعداد مخالف هستند چراکه مدیران شهری تنها دغدغه شان پاسخ به مطالبات مردم است و نمایندگان مردم پیش از هرگونه اقدام لازم است خرد جمعی مردم منطقه را احصا و بر اساس آن حرکت کنند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false