«حکمروایی هوشمند» مهمترین شاخصه شهر هوشمند » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۴ خرداد - ۱۴۰۱  
it is true
true
true
«حکمروایی هوشمند» مهمترین شاخصه شهر هوشمند

فرزاد مؤمنی اظهار کرد: شهر هوشمند بر اساس فناوری‌های نوین اطلاعات بنیان نهاده می‌شود و شهروندان و مدیران شهری آن از فناوری‌های به‌روز جهت رفع مسائل و پیشبرد اهداف کلان و خرد استفاده می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه از مهمترین ابعاد شهر هوشمند حکمروایی هوشمند است، افزود: حکمروایی هوشمند در گروی شفاف‌سازی و حذف نظام‌های مدیریت سنتی است تا بتوان تمام سیستم شهر از جمله شهروندان را در فرآیند هوشمندسازی دخیل کرد.

این کارشناس شهرسازی با بیان اینکه مشارکت شهروندان نیز که اصل اساسی در هوشمندسازی شهر بوده است، در قالب حکمروایی هوشمند و حکمروایی خوب شهری قابل تحقق است، خاطرنشان کرد: تا زمانی که سیستم مدیریتی یک شهر به سطح مشخصی از هوشمندسازی نرسد و نظام آن اصلاح نشود، هوشمند کردن سایر ساختارها و اجزای شهر نیز امکان‌پذیر نخواهد بود.

مؤمنی با تاکید بر اینکه پس از هوشمندسازی سیستم‌های شهری، نوبت شهروندان است که در فرآیند هوشمندسازی وارد شوند و بتوانند با فرهنگ‌سازی و آموزش در این فرآیند دخیل باشند، اضافه کرد: تحقق فرایند هوشمندسازی در یک مقطع زمانی ممکن نخواهد بود اما هوشمندسازی سیستم‌های مدیریتی شهر و ساختارهای فرهنگی و اجتماعی، اصلی اساسی برای تحقق این هدف است./ایمنا

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false