دخالت افراد فاقد صلاحیت مشکل اصلی جامعه مهندسی است » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۴ اسفند - ۱۳۹۹  
it is true
true
true
دخالت افراد فاقد صلاحیت مشکل اصلی جامعه مهندسی است

مجتبی‌زاده  رئیس سازمان نظام مهندسی استان زنجان گفت: معماری‌هایی که ایران به آن افتخار می‌کند مرهون تلاش مهندسان در سده‌های اخیر است.

او با اشاره به اینکه با مقایسه زلزله رودبار و منجیل و تلفات آن با تلفات زلزله سرپل ذهاب شاهد تأثیر تغییرات در ساخت و ساز‌ها هستیم، افزود: امروزه با توجه به پیشرفت‌ها نباید نگران زلزله باشیم، اما باید تلاش کنیم تا خسارت و تلفات را به حداقل برسانیم.

مجتبی زاده با بیان اینکه مهندسان جزو دلسوزترین اقشار جامعه هستند و همواره به مسئولیت اجتماعی خود درست عمل می‌کنند، ادامه داد: این قشر در انجام وظیفه خود همواره در صف نخست قرار دارند و امضاء فروشی در زنجان نداریم.

او گفت: مهندسین در امور خیریه نیز فعال بوده و پروژه های  مساجد و نیازمندان را به صورت رایگان انجام می‌دهند.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان زنجان با اشاره به پیگیری های انجام شده در خصوص افزایش رفاه مهندسان، ادامه داد: مشکل بیمه تامین اجتماعی این قشر نیز در آینده نزدیک حل می‌شود.

او با بیان اینکه صنعت ساختمان سازی همواره با مشکلاتی مواجه بوده است، افزود: دخالت افراد فاقد صلاحیت در این صنعت از جمله این مشکلات است.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان زنجان با اشاره به اینکه در بحث آموزش  نیز تلاش شده تا حد امکان مهندسین آموزش های  لازم را دریافت کنند، ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا تأکید ما برگزاری دوره های آموزشی به صورت وبینار است.

او  با اشاره به اینکه در حادثه سرپل ذهاب به موضوع والپست توجه ویژه‌ای شد، گفت: این موضوع در پیوست ۶، جزو الزامات طراحی شده است.

باشگاه خبرنگاران جوان

true
برچسب ها : ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false