دراز کردن دست همکاری مدیریت شهری به سمت تهران پژوهان » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲ اسفند - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
دراز کردن دست همکاری مدیریت شهری به سمت تهران پژوهان

محمدرضا جوادی یگانه معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در نشست تخصصی تهران پژوهان ضمن تبریک هفته تهران، گفت: روز و هفته تهران فرصتی است تا به وسیله آن بتوانیم نقش تهران را در ایران بازگو کنیم زیرا پایتخت بعد از مشروطه نقش مهمی در ایران داشته است.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران افزود: پس از مشروطه تاریخ ایران را نمی‌توان از تهران جدا کرد و تهران قهرمان‌های زیادی دارد که این قهرمانان افراد نیستند.

جوادی یگانه با اشاره به هویت اجتماعی پایتخت، گفت: اگر قرار است هویت اجتماعی پایتخت بازیابی شود، باید گذشته تهران را در نظر بگیریم اما متأسفانه درگیری‌های امروز ما را از برخی موضوعات غافل کرده است.

او با اشاره به افتتاح نمایشگاه نقاشی‌های کودکان و نوجوانان با عنوان تهران شهری که من دوست دارم، گفت: اگر سری به این نمایشگاه بزنید، شاهد خواهید بود که کودکان تهران را شهری رنگی می‌بینند و در آن دیگر برج میلاد به عنوان نماد پایتخت شناخته نشده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران افزود: ما در پایتخت نیاز داریم تمام ابعاد تاریخی معاصر تهران را واکاوی کنیم و هر یک از بخش‌های شهرداری نیز به گونه‌ای در حال دنبال کردن این خواسته‌ها هستند و اعتقاد ما این است که ابعاد مختلف تهران باید پژوهش شود زیرا تهران پژوهی یک اولویت است.

جوادی یگانه تصریح کرد: برگزاری این نشست به عنوان نخستین قدم است و باید این فضا گسترش پیدا کند و شهرداری تهران دست همکاری خود را برای پژوهش در تاریخ تهران به سمت تهران پژوهان دراز می‌کند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false