راهکارهایی برای تسریع ساخت مسکن ملی » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۰  
it is true
true
true
راهکارهایی برای تسریع ساخت مسکن ملی

احمد اصغری مهرآبادی در ادامه یادآور شد: در طرح ملی مسکن یک میلیون و ۴۲ هزار نفر نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد پس از پالایش ۳۰۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند.

وی ادامه داد:‌از این تعداد تاکنون ۱۱۳ هزار متقاضی آورده اولیه خود را واریز کرده‌اند، در واقع در شرایط کنونی این تعداد متقاضی موثر طرح ملی مسکن محسوب می‌شوند.

وی با بیان این‌که این متقاضیان به پروژه‌ها متصل شده‌اند، افزود: حدود ۱۱ هزار واحد کمبود زمین داشتیم که به تازگی با اقداماتی از جمله الحاق به محدوده شهر، تغییر کاربری و… مشکل تامین زمین ۹۰۰۰ واحد برطرف شده است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن بیان کرد:‌ وزارت راه و شهرسازی برای تمام واحدهای طرح ملی مسکن زمین دارد، اما برخی از این زمین‌ها در جاهایی است که متقاضی نداریم. از این رو باید زمین مورد نیاز واحدها را تامین کنیم.

مهرآبادی تاکید کرد: با توجه به این مسئله و اهمیت آن، یک نفر از اعضای هیئت مدیره سازمان ملی زمین و مسکن را مامور تامین زمین کرده‌ایم.

وی گفت: تامین زمین مورد نیاز برای ساخت و ساز مسکن به‌عنوان وظیفه اصلی سازمان ملی زمین و مسکن از روش‌های مختلف از جمله اراضی ملی، موات، توافق با مجموعه‌ها، تغییر کاربری اصولی و… تامین خواهد شد.

وی همچنین از تهیه جدول پیشرفت فیزیکی پروژه‌های طرح ملی مسکن خبر داد و اظهار کرد: تمام دستگاه‌های ذی‌ربط در اجرای طرح ملی مسکن باید طی گزارشی اعلام کنند زمین‌های طرح ملی مسکن در چه مرحله‌ای است و چه اقداماتی در آن انجام شده است.

وی تاکید کرد: نظارت بر اجرای طرح ملی مسکن را جزو اولویت‌های کاری قرار داده‌ایم و از مکانسیم تنبیه و تشویق در این زمینه برای تسریع در روند ساخت و ساز و تحویل واحدها استفاده خواهیم کرد.

 تسنیم

true
برچسب ها : ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false