رکود بی سابقه حاکم براشتغال مهندسان مشاور و پیمانکاران » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۷ تیر - ۱۴۰۱  
it is true
true
true
رکود بی سابقه حاکم براشتغال مهندسان مشاور و پیمانکاران

یک عضوهیات رییسه جامعه مهندسان مشاورایران، ازرکود بی سابقه حاکم براشتغال مهندسان مشاور و پیمانکاران خبرداد وگفت: طی ۵۰ سال اخیرکه تجربه همکاری با مهندسان مشاورداشتم، هیچ دورانی به این اندازه برای مهندسان سخت نبوده وعلت آن طرز تلقی و نوع برخورد مدیریت های کلان در مقیاس ملی، محلی و مدیریت شهری و سیستم حاکم، با سطح تخصص های پایین، می باشد.

سعید سادات نیا با تاکید براینکه تعیین شرایط عضویت درانجمن هرصنفی، حتما باید توسط خود صنف مشخص شود، افزود: متاسفانه شرایط احراز صلاحیت مهندسان مشاور را خود سازمان برنامه به طور کامل مشخص می کند و همین امر باعث ورود افراد کم تخصص، بدور از اخلاق صنفی حرفه ای وبی تجربه به این صنف شده است. درحالی که نسل اولیه و پیشکسوتان، تحصیلات و سوابق عالی داشتند .
وی، درخصوص کاهش رغبت محصلین به رشته های مهندسی درکشور، اظهارکرد: طبق آمارهای رسمی، برخلاف سال های قبل متاسفانه کم ترین گرایش به رشته های مهندسی بود چرا که درامدی برای این حرفه درایران وجود ندارد درحالی که مهندسین مشاور برای توسعه پایدار سرزمین و کشور به وجود آمده اند .
عضوهیات رییسه جامعه مهندسان مشاورایران، خاطر نشان کرد که بیش از نیمی از شرکت های مهندسی مشاوره غیرفعال هستند وشرکت های صاحب نام که بیش از ۶۰ سال سابقه داشتند، اکنون از بین رفته اند ضمن این که سهام بسیاری از شرکت های خصوصی توسط ارگان ها و نهادهای دولتی خریداری شده است .

چابک آنلاین

true
برچسب ها : ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false