صندوق های خُرد فاصله بین روستا و شهر را کاهش می دهند » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۳ مرداد - ۱۳۹۹  
it is true
true
true
صندوق های خُرد فاصله بین روستا و شهر را کاهش می دهند

به گزارش برزن نیوز و به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، علی شیرکانی در نشست شورای توسعه راهبردی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استانداری خوزستان که معاونان استاندار، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و جمعی از مسوولان در آن حضور داشتند، تاکید کرد: باید به دنبال توسعه روستاها در کشور باشیم. توسعه روستاها از طریق توسعه فیزیکی و نرم افزاری ایجاد می‌شود که در بخش توسعه فیزیکی نظام جمهوری اسلامی و به ویژه در دولت فعلی اقدامات خوبی در حوزه‌های آبرسانی، برق، گاز، اینترنت، راه روستایی، بهداشت روستایی و … صورت گرفته است.

وی افزود: توسعه نرم‌افزاری در دنیا بر سه مولفه استوار است که نخستین مولفه هویت روستایی است به طوری که یک روستایی باید به روستایی بودنش افتخار کند و آینده خود را در روستا ببیند لذا باید بر موضوع هویت روستایی کار کنیم.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ، شغل روستایی را مولفه دوم موثر در توسعه نرم افزاری روستا عنوان کرد و گفت: حمایت مقام معظم رهبری و اقدامات دولت در حوزه اشتغال روستایی موجب ایجاد تحولی در روستاها شد و امیدوارم در آینده ثمره اشتغال روستایی را ببینیم.

وی گفت: سومین مولفه توسعه نرم‌افزاری روستا بیمه روستایی است به طوری که یک روستایی باید بداند وقتی به سن ۶۰ سالگی رسید و توان کشاورزی و دامداری نداشت و قصد ماندن در روستا را داشت کسی هست که دست او را بگیرد یا خیر و در واقع فکر آینده نباید یک روستایی را به شهر بیاورد.

شیرکانی ادامه داد: بیش از ۵۰ درصد روستاییان و عشایری که در صندوق روستایی عضو شده‌اند کسانی هستند که از سیستم‌های دولتی اطلاعات گرفته‌اند یعنی اعتماد به ساختار دولت در روستاها میزان قابل قبول و بالایی است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: نقش کارفرما در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را دولت دارد و ۲ برابر سهم یک روستایی را تقبل می‌کند؛ پس اینجا نقش مهم و اساسی که فرمانداران می‌توانند انجام دهند ترویج بیمه روستایی است.

شیرکانی توضیح داد: اگر می‌خواهیم روستایی را که به آن امکانات رفاهی داده‌ایم، خالی از سکنه نبینیم، باید به توسعه نرم‌افزاری آن اهمیت دهیم.

وی بیان کرد: بیمه روستاییان و عشایر یکی از اقدامات ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که از اواخر سال ۸۳ و ابتدای سال ۸۴ این خدمت آغاز شده است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تصریح کرد: بیمه روستایی یکی از ابتکاراتی است که در کشور صورت گرفته است و در حد ترازهای کشورهای توسعه یافته جهانی مانند آلمان، انگلیس، ژاپن و… است.

شیرکانی؛ روستاها را مهم‌ترین کانون تجمع فرصت‌ها عنوان کرد و توضیح داد: روستاها فرصت‌هایی برای تنوع بخشی، رشد اقتصادی، حفظ محیط زیست، نگهداری از فرهنگ غنی بومی و محلی هستند و برای همین در دنیا توسعه روستایی دنبال می‌شود.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه‌های بین صندوق بیمه اجتماعی  کشاورزان، روستاییان و عشایر و استانداری خوزستان بیان کرد: یک عزم جدی در استانداری خوزستان و دستگاه‌های مربوطه، جهاد کشاورزی و فرمانداران شهرستانها در خصوص افزایش افراد تحت پوشش بیمه صندوق روستایی نیاز است.

وی بیان کرد: از آنجا که ما نمی‌توانیم هر امکاناتی که در شهر است را به روستا بیاوریم، صندوق‌های خُرد می‌توانند فاصله بین روستا و شهر را کاهش داده و از مهاجرت از روستا به شهر جلوگیری کنند؛ همچنین کسانی که مستمری‌بگیر این صندوق می‌شوند نباید به عنوان یک فرد توانمند محسوب شده و از پوشش کمیته امداد خارج شوند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور و هیات همراه در فرودگاه شهید سردار سلیمانی در اهواز با استقبال رسمی معاون استاندار خوزستان و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، قرار گرفت.

شرکت در نشستهای شورای اداری، کارگزاران خوزستان، یادواره سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و نیز جلسه شورای هماهنگی مدیران کل وزارت مربوط از برنامه‌های سفر شیرکانی و هیات همراه اعلام شده است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false