ضرورت قرار دادن یک ردیف جدا از طرح های عمرانی برای مهندسان مشاور » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۵ آذر - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
ضرورت قرار دادن یک ردیف جدا از طرح های عمرانی برای مهندسان مشاور

سهراب مشهودی رئیس گروه شهرسازی جامعه مهندسان مشاور در گفتگو با برزن نیوز در مورد بودجه مهندسان مشاور گفت:  در این دوره که بعلت اتصال کارهای ما به بودجه عمرانی و تقریبا صفر شدن بودجه عمرانی، مهندسی مشاور در شرف انهدام است ؛بدترین کار به کار گل و روزمره پرداختن است.

مشهودی افزود حالا باید همگی هم و غم و تلاشمان را برای این حرفه صرف کنیم.
با تاکید به چند مهم از جمله:
۱- اهداف دولت در حفظ مشاغل
۲- حضور متخصص ترین افراد کشور در حرفه مشاور.
۳- اینکه مهندسی مشاور نهادیست که با تجارب و فایل هایش ارتقاء می یابد و اگر از بین ی یک شبه نمی توان با تاسیس دوباره ، به آن کیفیت دست یافت.
۴- مهندسان مشاور ‘ چند ده برابر شرکاء خود شغل اصلی و مرتبت ایجاد میکنند و با فشار به مهندسان مشاور اول این افرادند که لطمه میبینند و نه شرکاء
۵- از آنجا که کل حق الزحمه همه مهندسان کشور فقط یک چهارم درصد ( یک چهارصدم )بودجه کشورست، باید با یک تلاش همه جانبه توجه سازمان برنامه، دولت ، مجلس و وزارت کار را به این امر ( با نامه، تماس ،کار مطبوعاتی،لابی گری و غیره) جلب کرد و ردیفی جدا از بودجه عمرانی برای مهندسان مشاور در ردیف های بودجه گنجاند.

رئیس گروه شهرسازی جامعه مهندسان مشاور افزود حالا اگر کار عمرانی باشد همان کارها را انجام می دهند . وگرنه با مهندسی مجدد طرح ها، تحقیق های ضروری و یا تهیه طرح برای آینده ،کار می کنند.
جالب است در کشورهایی که کارها(بخصوص در حال اجراء ها را ) مهندسی مجدد کردند ، چندین برابر حق الزحمه پرداختی با صرفه جویی و یا ارتقاء کیفیت سود بردنند.
بنابراین وظیفه تمام ماها اینست که تمام تلاش خود را صرف جا انداختن ضرورت قرار دادن یک ردیف جدا از طرح های عمرانی برای مهندسان مشاور در ردیف های دائمی بودجه نماییم.
من دوباره تاسف عمیق خود را از عدم تخصیص ده درصد از بودجه جامعه به این امر در هیئت مدیره و با اعتراض های همین اعضاء در مجمع اعلام میکنم.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false