طرح بافت فرسوده اطراف حرم مطهر رضوی بازنگری می شود » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۵ مهر - ۱۳۹۹  
it is true
true
true
طرح بافت فرسوده اطراف حرم مطهر رضوی بازنگری می شود

احمد نوروزی رئیس کمیسیون اقتصادی ، سرمایه‌گذاری و مشارکت شورای اسلامی شهر مشهد صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در محل این شورا گفت: باید قدر سرمایه‌گذاران را بدانیم که در کنار حرم مطهر رضوی سرمایه خود را برای عمران و آبادانی شهر آورده اند.

وی افزود: ما در اطراف حرم مطهر رضوی تغییر رویکرد ایجاد کرده‌ایم، شورای پنجم زیباسازی منطقه را در دستور کار خود قرار داده است. ایجاد ره باغ ها در همین راستاست، برخی معتقدند طرح تفصیلی حرم باید حذف شود، یکی از آفت ها در بافت فرسوده همین موضوع است که باید اول طرح جدید را اعلام و بعد طرح قبلی حذف شود. مردم نمی‌توانند بلاتکلیف باشند.

نوروزی خاطرنشان کرد: بر اساس توافقی که انجام شده قرار شد سه هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی منتشر شود که خودش باعث تحول بزرگی در این منطقه می‌شود.

وی یادآور شد: رویکردمان این است که حداقل مردم بومی را در منطقه نگاه داشته و یا آن‌ها را برگردانیم . پنج گروه تسهیلگر در شش منطقه ایجاد شده است واحد های کوچک به صورت مشترک در آمده و مجدداً ساخته می شوند. باید برای مردم سهل گرفته شود تا فرد بتواند زندگی خود را بازسازی کند.
رئیس کمیسیون اقتصادی سرمایه‌گذاری و مشارکت شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه همچنین گفت : باید اجازه دهیم آن چیزی که در جامع در خلوت ها گفته می شود، به صورت عیان بیان شود و اگر این آزادی نباشد ، فساد گسترش می‌یابد .

وی افزود : آنچه در طرح پیرامون حرم رضوی اتفاق افتاده باید شفاف مطرح شود و جامعه به سمت سلامت پیش برود. من در هیچ پروژه ای از پروژه های شهرداری حضور ندارم .

 

منبع: خبرگزاری رضوی

true
برچسب ها : ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false