لزوم هم افزایی نهاد‌های مرتبط برای حل معضل آسیب‌های اجتماعی » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۷ مهر - ۱۴۰۰  
it is true
true
true
لزوم هم افزایی نهاد‌های مرتبط برای حل معضل آسیب‌های اجتماعی

توکلی زاده بر حل معضل آسیب های اجتماعی و توجه ویژه به فرهنگ به عنوان یکی از اولویت های این دوره از مدیریت شهری تاکید کرد.

محمد امین توکلی زاده، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران بر حل معضل آسیب های اجتماعی و توجه ویژه به فرهنگ به عنوان یکی از اولویت های این دوره از مدیریت شهری تاکید کرد و گفت: شهردار تهران در دوره جدید مدیریت شهری رسیدگی به روح شهر را به عنوان یکی از اولویت ها در نظر گرفته است. البته در دوره های قبلی اقدامات مختلفی انجام شده اما به صورت ویژه فرهنگ و حوزه اجتماعی مظلوم واقع شده و به حاشیه رانده شده و  در این دوره باید از حاشیه به متن آورده شده و توجه ویژه‌ای به حوزه فرهنگی و اجتماعی در شهر شود.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به تعیین برنامه ساخت و سازهای شهری گفت: در کنار ساخت و سازهایی که در کالبد شهر صورت می گیرد باید برای روح شهر هم برنامه ریزی مشخص، مدون و زمانبندی شده‌ای داشته باشیم.

توکلی زاده درباره مهمترین چالش در حوزه اجتماعی و فرهنگی در شهر تهران بیان کرد: مسأله عمده‌ای که شهروندان را آزرده خاطر می‌کند و مدیریت جدید شهری در پی حل آن است، مسأله آسیب‌های اجتماعی است. مردم در تهران به عنوان پایتخت جمهوری اسلامی ایران مناظری را به صورت روزانه در شهر شاهد هستند که شایسته شهر  نیست؛ از معتادان متجاهر گرفته تا زباله گردی ها، تکدی گری‌ها و حاشیه نشینی در اطراف شهر.

او ادامه داد: باید نهادهای مرتبطی که در زمینه آسیب‌های اجتماعی مسئولیت دارند مثل خیریه ها، تشکل‌های مردمی، سمن‌ها و افراد موثر در این حوزه که مدل‌های مشخصی را ارائه می کنند با یکدیگر هم افزا شوند و برای حل این مشکل دست به دست هم دهند.شهرداری نیز وظایف و مسئولیت خود در این حوزه را بر عهده خواهد گرفت تا در کنار سایر نهادها بتوانیم اندکی از آلام شهر کم کنیم.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اولین اقدامات فوریتی معاونت فرهنگی و اجتماعی، افزود: در نخستین روز کاری بازدید از گرمخانه خاوران را به عنوان اولین اقدام داشتیم. اولویت‌های این معاونت تشکیل یک قرارگاه اجتماعی متشکل از سه ضلع «نهادهای مسئول»، «مردم، گروه‌های جهادی و خیرین» و «شهرداری تهران» است. امیدواریم با استفاده از همه امکانات در این اضلاع بتوانیم اندکی از این مشکلات در حوزه اجتماعی شهر را کاهش دهیم.

منبع شهر

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false