محورهای ۲۰ گانه شهرهای جدید در سال ۹۹ » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۲ خرداد - ۱۴۰۰  
it is true
true
true
محورهای ۲۰ گانه شهرهای جدید در سال ۹۹

حبیب اله طاهرخانی  اعلام کرد: در سال ۹۹ مجموعا ۲۰ محور عمده به منظور توسعه و ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات رسانی و بهبود شاخصه های سکونتی در شهرهای جدید به همراه برنامه های ساخت مسکن و تامین زیربناها وروبناهایی شهری در دستور کار قرار گرفته است.

وی برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن را به عنوان اولین محور برنامه های ۲۰ گانه دولت و وزارت راه و شهرسازی در شهرهای جدید اعلام کرد. برنامه اتمام باقی مانده پروژه های مسکن مهر همچنین از دیگر اقدامات مورد تاکید و قرار گرفته در فهرست مهم ترین برنامه های شرکت عمران شهرهای جدید در سال جدید قرار گرفته است. به گفته طاهرخانی تلاش می شود پرونده مسکن مهر شهرهای جدید در سال ۹۹ به طور کامل بسته شود.

طاهرخانی برنامه شروع نسل دوم شهرهای جدید و شهرک های مسکونی و اقامتی را از دیگر دستورهای کاری شرکت عمران شهرهای جدید اعلام کرد. به دنبال مصوبه دولت، شرکت عمران شهرهای جدید مسوولیت و ماموریت ایجاد این شهرک ها و شهرها را بر عهده دارد.

برنامه توسعه نظام حمل و نقل انبوه و سریع بین شهرهای جدید و مادر از دیگر محورهای مهم برنامه شرکت عمران شهرهای جدید در سال ۹۹ است.بر این اساس حمل و نقل ریل پایه در اولویت قرار دارد.

طاهرخانی همچنین از برنامه ریزی برای اجرای برنامه توسعه نظام دسترسی آزادراهی و بزرگراهی بین شهرهای جدید و شهر مادر خبر داد. همچنین برنامه توسعه حمل و نقل عمومی و انسان محور در درون شهرهای جدید از دیگر برنامه هایی است که در سال ۹۹ در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.

معاون وزیر راه وشهرسازی همچنین با تاکید بر اهمیت ایجاد و تقویت ساختارهای اجتماعی و فرهنگی در شهرهای جدید گفت:در سال ۹۹ همچنین بنا داریم برنامه توسعه و گسترش زیرساخت های اجتماعی در شهرهای جدید را به شکلی جدی تر از گذشته دنبال کنیم.بر این اساس برنامه احداث مراکز محلات در شهرهای جدید در دستور کار قرار گرفته است.

تحقق بودجه برنامه ریزی شده برای شهرهای جدید در سال ۹۹ از دیگر اهداف شرکت عمران شهرهای جدید در سال جاری است.از آنجا که بودجه شهرهای جدید عموما براساس درآمدهای کسب شده از سوی این شرکت است این موضوع به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.

طاهرخانی همچنین از برنامه ریزی برای هوشمندسازی فعالیت ها و مدیریت شهرهای جدید در سال ۹۹ خبر داد. وی همچنین اعلام کرد: در سال جاری برنامه ارزیابی و ارتقاء تاب آوری شهرهای جدید انجام خواهد شد و از سوی دیگر برنامه هویت بخشی و نوسازی فعالیت های فرهنگی و هنری در مجموعه شهرهای جدید دنبال خواهد شد.

برنامه تحول سازمانی – ساختاری و توسعه حکمروایی خوب شهری از دیگر محورهای اجرایی در سال ۹۹ در حوزه شهرهای جدید است. وی همچنین از قرار گرفتن برنامه توسعه و تقویت پایه اقتصادی شهرهای جدید و شروع فعالیت های ارزش افزا در این شهرها در سال ۹۹ خبر داد.

برنامه ایجاد و تکمیل زیرساخت ها و خدمات روبنایی شهرها،برنامه توسعه فعالیت های نوآورانه و خلاقانه مجموعه شهرهای جدید، برنامه انتظام بخشی به توسعه فضایی و ضابطه مندی ساخت و سازها در شهرهای جدید از دیگر محورهای برنامه ریزی شده برای سال ۹۹ است.

طاهرخانی همچنین اعلام کرد: پیاده سازی برنامه های برندینگ شهری، برنامه راه اندازی و توسعه رویدادهای شهری و همچنین برنامه توسعه پژوهش های کاربردی و تقاضا محور در شهرهای جدید نیز از دیگر برنامه های قرار گرفته در فهرست برنامه های ۲۰ گانه شرکت عمران شهرهای جدید در سال ۹۹ است.

منبع: هیبنا

true
برچسب ها : , ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false