مدیریت شهر باید بر مدار تخصص بچرخد نه سیاست » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۰  
it is true
true
true
مدیریت شهر باید بر مدار تخصص بچرخد نه سیاست

پیروز حناچی شهردار تهران در نشست صمیمانه ای با اساتید و مفاخر حوزه معماری و شهرسازی که صبح دوشنبه- ۱۱ اسفند-گفت: در نیمه دوم سال ۹۶ از مردم تهران درباره معضلات شهر نظرسنجی شد . اولویت مشکلات از نگاه مردم آلودگی و ترافیک بود. در نظر سنجی سال ۹۸ این اولویت به مقابله با فساد و در وهله بعدی آلودگی و ترافیک تغییر یافت.

حناچی با بیان اینکه من جزو کسانی بودم که بیش از یک دهه از سیاست های شهرداری انتقاد می کردم، گفت: ولی فکر نمی کردم روزی شهردار شوم و اصلاح رویه هایی که به آن انتقاد داشتم به گردن خودم بیفتد.

او درباره موضوع جلسه اش با معماران و شهرسازان گفت: به نظر من موضوع این جلسه با این ترکیب اعضا باید این باشد که چگونه رویه مدیریت شهری را به مدار اصلی خود برگردانیم که امکان بازگشت به وضعیت سابق وجود نداشته باشد.

شهردار تهران ادامه داد: متوسط عمر فعالیت شهرداران تهران ۳ سال است. البته برنامه ریزی ما ۱۰ ساله است نه به این مفهوم که ده سال شهردار بمانیم بلکه باید کاری کنیم که وقتی شهرداران بعدی آمدند، این مسیر ادامه یابد و این اصلی ترین بحثی است که می توانیم در آن به اتفاق نظر برسیم.

حناچی بر تداوم برگزاری جلساتی با اندیشمندان و صاحب نظران در حوزه های مختلف شهری تاکید و خاطرنشان کرد: اگر این جلسه ها ادامه یابد می توانیم درباره مسائل مهم شهر بحث کنیم ضمن اینکه حاضران در جلسه اگر نظری مکتوب داشته باشند نیز می توانند از طریق معاون معماری و شهرسازی آن را طرح کنند.

شهردار تهران با بیان این که عرصه مدیریت شهری سیاسی نیست ولی با جابجایی قدرت سیاسی مدیریت شهری هم تغییر می کند، گفت: باید کاری کنیم که هر کسی که به قدرت می رسد درباره شهر نظر تخصصی داشته باشد تا با تغییرات، برنامه های شهری بهتر بشود نه این که از کیفیت آن کاسته شود.

او با بیان اینکه در این دوره از مدیریت شهری فرصت برای انجام کارهای زیاد نداشتیم ، گفت: تنها توانستیم تلاش کنیم کار غلط انجام ندهیم و همچنین از درستی کارهایی که قصد انجام آن را داریم مطمئن شویم.

در این دیدار تعدادی از معماران از موانعی که ضوابط ساخت و ساز در برابر آنها می گذارد انتقاد کردند. آنها همچنین از شهردار تهران خواستند که مانع از تداوم برخی رویه‌های سابق در مجموعه مدیریتی خود شود.آنها از جمله این رویه ها برج سازی بی رویه و بی توجهی به عنصر فرهنگی در اداره شهر را مطرح کردند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false