معماری ایرانی ـ اسلامی در پروژه ها مدنظر باشد » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۲ خرداد - ۱۴۰۰  
it is true
true
true
معماری ایرانی ـ اسلامی در پروژه ها مدنظر باشد

حبیب‌الله طاهرخانی،  معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید عصر دیروز، ٢۴ آبان در آیین آغاز عملیات اجرایی و افتتاح پروژه‌های عمرانی شرکت عمران شهر جدید صدرا خواستار توجه به معماری فاخر ایرانی ـ اسلامی در تمام پروژه‌ها شد و گفت:‌ معماری یکی از عناصر هویت بخش تمام دوره‌ها بوده و امروز هم باید در کنار توجه به حوزه زیرساخت، معماری فاخر ایرانی ـ اسلامی در تمام پروژه‌ها مد نظر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه یکی از نیازها و مطالبات مهم ساکنین شهر صدرا موضوع دسترسی حمل و نقل است، گفت: در همین راستا تلاش شده تا با ایجاد مسیرهای دسترسی جدید به شهر شیراز به این مطالبات پاسخ داده شود.

طاهرخانی با تصریح اینکه در بخش حمل و نقل عمومی نیز برنامه ریزی‌هایی شکل گرفته که نیازمند همراهی استانداری و نیروی انتظامی است، افزود: وجه دیگر مطالبات مردمی در شهر صدرا دسترسی به امکانات فرهنگی و اجتماعی است و از آنجا که هویت یابی و شکل‌گیری هویت اجتماعی بدون توسعه زیرساخت‌های اجتماعی و فرهنگی محقق نمی‌شود، لذا توجه به این مباحث در دستور کار شهرهای جدید قرار گرفته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید با اشاره به پروژه‌هایی که امروز در شهر صدرا کلنگ زنی شد یا به بهره برداری رسیدند، گفت: رویکرد تمام این پروژه‌ها فرهنگی و اجتماعی و مذهبی است و مهم‌ترین مولفه مشترک آن را توجه به معماری فاخر در اجرای طرح است.

طاهرخانی تأکید کرد: معماری به عنوان یکی از عناصر هویت بخش در تمام دوره‌ها مطرح بوده و امروز در دوران جمهوری اسلامی باید در کنار توجه به حوزه زیرساخت‌ها و گسترش خدمات، توجه به فضاهای معماری فاخر که سال‌ها مغفول مانده است مورد توجه قرار گیرد.

وی یادآور شد: طراحی مصلی شهر صدرا در عین حفظ اصول در کنار برخورداری از مختصات ایرانی اسلامی، عناصر مربوط به معماری عصر حاضر را نیز در درون خود دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید تصریح کرد: به جای تکرار معماری باید به دنبال ایجاد طرح‌های نو در معماری باشیم.

طاهرخانی ضمن اظهار خرسندی از حضور سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پروژه‌های فرهنگی، اجتماعی و عمرانی شهر صدرا گفت: باید یک پروژه مسکونی فاخر نیز در شهر صدرا ساخته شود که امید می‌رود با همکاری شرکت مسکن جنوب و عمران شهر جدید صدرا این مهم محقق شود.

فارس

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false