ممنوعیت تردد خودروهای بنزینی و دیزلی در آمستردام از سال ۲۰۳۰ » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۳ اسفند - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
ممنوعیت تردد خودروهای بنزینی و دیزلی در آمستردام از سال ۲۰۳۰

برزن نیوز: شورای شهر آمستردام قصد دارد تردد موتورسیکلت‌ها و خودروهای بنزینی و دیزلی را تا سال ۲۰۳۰ در خیابان‌ها ممنوع کند. پایتخت هلند به‌دنبال کاهش آلودگی هوا است؛ مقامات محلی ادعا می‌کنند آلودگی هوا، میزان امیدبه‌زندگی را در میان ساکنان آمستردام تا یک‌سال کاهش می‌دهد.

طرح شورای شهر آمستردام از سال ۲۰۲۰ با ممنوعیت تردد خودروهای دیزلی با عمر ۱۵ سال به بالا در جاده کمربندی A10 در اطراف این شهر آغاز خواهد شد. پس از آن در سال ۲۰۲۲، ممنوعیت تردد انواع اتوبوس دیزلی و بنزینی در مرکز شهر اجرا می‌شود. در سال ۲۰۲۵، تردد قایق‌های تفریحی در داخل کانال‌های شهر و موتورسیکلت به این فهرست ممنوعیت افزوده خواهد شد. برنامه اقدام هوای پاک شورای شهر آمستردام پس از سال ۲۰۳۰، تردد انواع وسایل نقلیه آلاینده محیط‌زیست در داخل شهر را ممنوع می‌کند. به این ترتیب هرگونه خودرو یا موتورسیکلت بنزینی و دیزلی نمی‌تواند در خیابان‌های آمستردام تردد کند.

به‌منظور تشویق مردم به تغییر وسایل نقلیه کنونی به خودروی الکتریکی و هیدروژنی، شهرداری قصد دارد ایستگاه شارژ خانگی به مالکان خودروهای بدون آلایندگی بفروشد. پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۲۵ بین ۱۶ تا ۲۳ هزار ایستگاه شارژ برای اجرایی‌شدن این پروژه مورد نیاز خواهد بود. بااین‌وجود، طرح شورای شهر آمستردام مخالفانی هم دارد و همه از آن راضی نیستند. طبق گفته‌ی سخنگوی انجمن Rai که از جمله گروه‌های طرفدار صنعت خودرو به‌شمار می‌رود، بسیاری از مردم نمی‌توانند هزینه‌های لازم برای تهیه خودروهای الکتریکی را بپردازند.

سخنگوی انجمن Rai در این زمینه گفت: بسیاری‌از خانواده‌های هلندی توان خرید خودروی الکتریکی را ندارند. اجرای چنین سیاستی باعث می‌شود تا آمستردام شهری ثروتمندنشین باشد. انتظار می‌رود تا سال ۲۰۳۰، حدود یک‌سوم از خودروهای شهر، الکتریکی باشند. اما تعداد زیادی از مردم نیز حتی تا آن زمان قادر به پرداخت هزینه‌های لازم برای خرید خودروی برقی نیستند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false