موفق به دریافت حتی یک متر زمین رایگان برای اجرای طرح بازآفرینی شهری نشده‌ایم » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۹ مرداد - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
موفق به دریافت حتی یک متر زمین رایگان برای اجرای طرح بازآفرینی شهری نشده‌ایم

برزن نیوز:  ایرج شهین‌باهردر صحن علنی شورا اظهار کرد: شورای شهر تبریز به عنوان دستگاه نظارتی مسئولان امر را به جلسه شورا دعوت کرده و پیگیری کنند که چرا زمین رایگان برای بازآفرینی شهری در اختیار شهرداری قرار نمی‌دهند.
وی با بیان اینکه وسعت حاشیه نشینی و بافت فرسوده در تبریز قابل توجه است، گفت: مشکلات روستاها و جذابیت شهرها باعث ایجاد حشیه‌نشینی در تبریز شده است.
وی در خصوص ساخت‌وساز غیرمجاز در تبریز، بیان کرد: ضرورت دارد واقع بینانه به موضوع نگاه کرده و بررسی کنیم که چرا ساخت‌وساز غیرمجاز اتفاق افتاده و ماندگار هم می‌شود؟ شهرداری از نظر قانون وظیفه مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز را دارد؛ اما معمولاً کارهای غیرقانونی شبانه انجام می‌شود و از طرفی امکانات شهرداری در مقابل وسعیت تبریز، پایین است.
شهردار تبریز تأکید کرد: کسی که جلوی ساخت‌و‌ساز غیرمجاز را نگیرد، مقصر است؛ اما کسی که ساخت‌وساز غیرمجاز انجام می‌دهد مقصر شناخته نمی‌شود و همواره مورد حمایت بوده و دستگاه‌های خدمات‌رسان نیز به این افراد خدمات‌رسانی از جمله انشعبات گاز، برق، آب و … می‌کنند.
وی همچنین در رابطه با ایجاد اماکن امن در سطح شهر، گفت: شهرداری در مناطق حاشیه نشین و بافت فرسوده زمین‌های ورزشی و پارک با کاربری تفریحی و در زمان حوادث غیرمترقبه به عنوان محل اسکان موقت احداث می‌کند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false