نبود فرهنگ مناسب به عدم آموزش مناسب بر می گردد/ در کرج "ساکن" داریم نه "شهروند" » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۶ خرداد - ۱۳۹۹  
it is true
true
true
نبود فرهنگ مناسب به عدم آموزش مناسب بر می گردد/ در کرج “ساکن” داریم نه “شهروند”

علی اصغر کمالی زاده در نخستین همایش ملی “شهر پی وند” که در راستای پیوند اولیا و مربیان مدارس و مدیریت شهری برگزار شد، اظهار داشت: تربیت و آموزش یکی از ارکان های مهم و اثرگذار در تمامی حوزه ها است لذا باید نظام آموزشی را به سمتی هدایت کنیم که مهارت های شهروندی را آموزش دهیم و شهروندان مسئولیت پذیر را به جامعه تحویل دهیم.

وی با عنوان اینکه نبود فرهنگ مناسب به عدم آموزش مناسب بر می گردد، تصریح کرد: عموما ما در کرج ساکن داریم نه شهروند، چرا که کلمه شهروند بسیار عمیق و پر معنی است.

کمالی زاده با اشاره به اینکه دروسی مانند شیمی و انتگرال دوای درد جامعه نیست، ادامه داد: دوای درد امروز تربیت دانش آموزانِ اخلاق مدار است و لازم است دروس دانش آموزان در زندگی اجتماعی آنها کارآمد باشد.

شهردار کرج از طرح  “سفیران فرهنگی” نام برد و گفت: این طرح در ۴۰ مجتمع فرهنگی شهر، اجرا می شود که ضمن آن  سفیرانی در حوزه های مختلف ترافیک، محیط زیست، پسماند، اخلاق مداری و غیره در کرج آموزش داده شود.

وی گفت: اگر اخلاق مدار باشیم و شهروندان اخلاق مدار، داشته باشیم بسیاری از هزینه‌های شهر و کشور کاهش پیدا می کند.

کمالی زاده نقش اولیا و مربیان را در آموزش تکنیک های شهروندی، مهم دانست و گفت: شورا و شهرداری کرج حمایت ویژه ای از موضوع آموزش دارند و این موضوع را دنبال می کنند.

شهردار با عنوان اینکه طرح استقبال از مهر در سه دانشگاه مطرح شهر کرج، اجرا شده است، گفت: بیش از ۱۴۰ واحد آموزشی و ۳ دانشگاه در طرح استقبال از مهر، بهسازی شده است.

true
برچسب ها : , , ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false