نگاهی بر ابعاد مختلف معماری و زندگی معمارانه » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲ اسفند - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
نگاهی بر ابعاد مختلف معماری و زندگی معمارانه

در ادامه سلسله برنامه های انجمن علمی معماری دانشگاه تهران، ششمین نشست از سلسله نشست های «گفتارِ معمار» برگزار می شود.

در این نشست که عموماً ابعاد مختلف معماری و زندگی معمارانه مورد بررسی قرار می‌گیرد، شهاب علیدوست؛ معمار و کاندیدای جایزه معمار به عنوان مهمان و سخنران حضور خواهد داشت.

شهاب علیدوست متولد ۱۳۶۱، فارغ التحصیل رشته معماری مقطع دکتری از دانشگاه تربیت مدرس تهران است. او فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۸۳ آغاز و در سال ۱۳۸۷ دفتر معماری علیدوست و همکاران را با همکاری سونا افتخار اعظم (متولد ۱۳۶۰، فارغ التحصیل رشته معماری مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه سراسری یزد) تأسیس کرد. علیدوست با نگرشی نو به معماری، تاکنون پروژه‌های بسیاری را در زمینه‌های مسکونی، اداری، تجاری، درمانی و غیره طراحی و اجرا کرده است.

مدنظر قراردادن دیدگاه‌های ژرف و خلاقانه با استفاده از تجزیه و تحلیل موضوعاتی که شامل جزئی‌ترین رویکردها تا کلی‌ترین نظریه‌های معاصر می‌شود، روند اصلی شکل‌گیری پروژه‌های دفتر علیدوست و همکاران را تشکیل می‌دهد که در هر یک از موارد، بدون در نظر گرفتن مقیاس، به دستاوردهایی می‌انجامند که از یک سو جنبه‌های کارکردی و فیزیکی بنا را در برگرفته و از دیگر سو با پاسخی مناسب به نیروها و پتانسیل‌های بالقوه سایت، منجر به خلق اثری متمایز و متعلق به بستر خویش می‌شود.

حضور در این نشست برای عموم علاقه‌مندان آزاد و رایگان است و متقاضیان می‌توانند یکشنبه، ۲۲ اردیبهشت ماه، از ساعت ۱۲ الی ۱۴ به دانشگاه تهران، پردیس هنرهای زیبا، سالن نگارخانه مراجعه کنند.

true
برچسب ها : , ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false