پیشرفت ۹۰ درصدی شبکه فاضلاب تهران » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۹ اسفند - ۱۳۹۹  
it is true
true
true
پیشرفت ۹۰ درصدی شبکه فاضلاب تهران

به گزارش برزن نیوز از وزارت نیرو (پاون)، آقای مسعودرضا ثامنی با اشاره به میزان اجرای عملیات لوله‌گذاری در پهنه غربی تهران افزود: بر اساس طراحی و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در محدوده منطقه ۵ نزدیک به ۴۷۰ کیلومتر شبکه فاضلاب اجرا شده و ۷۱ کیلومتر باقی مانده است و در منطقه ۹ هم ۱۵۵ کیلومتر شبکه باید ایجاد شود که حدود ۴۵ کیلومتر آن در آینده اجرا می‌شود.

ثامنی اضافه کرد: با بهره‌برداری از تصفیه‌خانه فاضلاب فیروز بهرام، بخش‌هایی از مناطق یک، ۲، ۳، ۵، ۶، ۱۰، ۱۱، ۱۷، ۱۸، ۲۱ و ۲۲ و کل منطقه ۹ و حدود دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از مشترکان زیر پوشش شبکه جمع‌آوری فاضلاب قرار می‌گیرند.

معاون مهندسی و توسعه شرکت فاضلاب تهران در تشریح اجرای پروژه فاضلاب غرب تهران گفت: این طرح ۱۲ کیلومتر خط انتقال به قطر سه متر دارد و از خیابان «سی‌متری جی» آغاز شده است و به سمت بلوار «معلم»، بزرگ‌راه «آزادگان» ادامه مسیر می‌دهد و در نهایت به تصفیه‌خانه فیروزبهرام منتهی می‌شود.

وی ادامه داد: با بهره برداری از تصفیه‌خانه فاضلاب فیروزبهرام و آماده‌سازی خطوط اصلی، از سال آینده مهم‌ترین دغدغه شرکت فاضلاب تهران نصب انشعاب‌های خانگی مناطق از جمله محدوده غرب پایتخت و اتصال آن به شبکه فاضلاب شهری خواهد بود.

به گفته ثامنی اکنون ۶۸۰ هزار نفر مشترک از طرح فاضلاب تهران استفاده می‌کنند که این تعداد بیشتر در مناطق شمالی، شرقی و جنوبی تهران متمرکز است.

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false