چند درصد تهرانی ها از حمل و نقل عمومی استفاده می کنند » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۶ تیر - ۱۳۹۹  
it is true
true
true
چند درصد تهرانی ها از حمل و نقل عمومی استفاده می کنند

مهرداد بائوج لاهوتی با تأکید بر اینکه در شرایط سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین باید نسبت به افزایش استفاده از حمل و نقل عمومی تلاش شود، گفت: پیش‌بینی‌ها و برنامه‌‎ریزی‌ها در طرح توسعه شهر تهران، این است که ۷۵ درصد جابه‌جایی‌ها در پایتخت از طریق حمل و نقل عمومی صورت گیرد که در این میان مترو سهم ۳۰ درصدی و تاکسی و اتوبوس سهم ۴۵ درصدی دارند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سایر کلانشهر‌ها این درصد‌ها متغیر است، افزود: با وجود این برنامه‌ریزی‌ها استفاده از حمل و نقل عمومی در شهر تهران آماری نزدیک به ۳۵ درصد دارد.
وی افزود: بنابراین در حال حاضر از برنامه زمانبندی و طرح توسعه‌ای که برای شهر تهران پیش‌بینی شده بود، ۴۰ درصد عقب‌تر هستیم و باید قبول کرد در مقطع کنونی راه نجات پایتخت برای برون رفت از شرایط فعلی یعنی ترافیک‌های سنگین و آلودگی هوا توسعه حمل‌و‌نقل عمومی است.
لاهوتی با بیان اینکه متأسفانه در هفته گذشته شاهد بودیم که در شرایط برفی خدمات‌رسانی به مسافران در تهران به چه صورت مختل شد، گفت: در شرایط افزایش قیمت بنزین، زیرساخت‌های حمل و نقل تهران باید به نحوی شود که پاسخگوی بار جمعیتی بالاتری را هم داشته باشد.
اما اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی تا چه اندازه ظرفیت بالا بردن استفاده عمومی را دارد جای بحث است.
وی با استناد به قانون توسعه حمل و نقل عمومی تصریح کرد: متأسفانه دولت‌ها به وظیفه قانونی خود در زمینه پرداخت سهم‌شان به شهرداری‌ها برای توسعه حمل و نقل عمومی عمل نکردند و این مسئله در نهایت منجر به ازدحام جمعیت در مترو و سایر شقوق حمل و نقل شهری می‌شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false