یکپارچگی دستگاه های خدمات رسان، کلید رهایی دولت از مشکلات مدیریت شهری » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۵ آذر - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
یکپارچگی دستگاه های خدمات رسان، کلید رهایی دولت از مشکلات مدیریت شهری

به گزارش برزن نیوز محمد جواد کولیوند در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد تعلل دولت در ارائه لایحه جامع مدیریت شهری به مجلس، گفت: دولت سال‌ها وعده ارائه این لایحه را به مجلس داده اما متاسفانه هنوز محقق نشده و کمیسیون شوراها مجبور به تدوین طرح جامع مدیریت شهری شد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت اصلاح ساختار فعلی، افزود: طرح جامع مدیریت شهری به مدت یک و سال نیم در کمیسیون شوراها بررسی شد اما در صحن علنی تصویب نشد و کلیات آن رد شد.

دولت به دنبال نجات و رهایی از مشکلات مدیریت شهری است باید دستگاه‌های خدمات‌رسان را واحد کند

وی با بیان اینکه اگر دولت به دنبال نجات و رهایی از مشکلات مدیریت شهری است باید دستگاه‌های خدمات‌رسان را واحد کند، ادامه داد: یعنی خدمات را از پنجره واحد ارائه و نظام خدمات‌رسانی را متحول کند و مانند کشورهای توسعه‌یافته اموراتی مانند برق، آب، بیمارستان، مخابرات، بانک و شهرداری باید تحت نظر یک پنجره و نظارت باشد.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر خدمات از یک پنجره واحد ارائه شود مجلس درگیر نمی‌شود و شوراهای شهرها به عنوان پارلمان‌های محلی بر امور نظارت می‌کنند.

بررسی لایحه جامع مدیریت شهری در کمیسیون شوراها به سرعت انجام می‌شود

وی یادآور شد: اگر دولت لایحه جامع مدیریت شهری را به مجلس ارائه کند به دلیل اینکه بر روی طرح جامع مدیریت شهری مدت‌ها بررسی‌های کارشناسانه صورت گرفت، تجربه طرح را داشتیم و اغلب مواد طرح در لایحه پیش‌بینی شده بنابراین روند بررسی لایحه در کمیسیون طولانی نخواهد بود و به سرعت انجام خواهد شد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false