شنبه , ۱ مهر ۱۴۰۲ - ۵:۵۷ بعد از ظهر
 • کد خبر 18309
 • بررسی و تحلیل مشکلات بافت فرسوده در پویش محله امن
  سکونت ۳۷ درصد جمعیت تهران در بافت فرسوده

  بررسی و تحلیل مشکلات بافت فرسوده در پویش محله امن

  سید مهدی هدایت، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در مورد طرح پویش محله امن اظهار کرد: موضوع این است که بتوانیم آخرین وضعیت و شرایطی که در بافت فرسوده داریم را در بحث کارگاهی و اجتماعی و… به روز رسانی کنیم، زیرا قبلاً مطالعاتی صورت گرفته و دفاتر توسعه محدوده در این مناطق هستند.

  وی افزود: هدف ما این است که بتوانیم آخرین مسائلی را که در بافت فرسوده وجود دارد، از نگاه ذی‌نفعان و ساکنان این محلات بررسی و از آنها استفاده کنیم. به طوری که حدود ۴۰۰ نفر را با فراخوانی که انجام دادیم از بین دانشجویان علاقمند به حوزه شهرسازی، اجتماعی، فرهنگی و غیره مصاحبه و جذب کردیم.

  هدایت در توضیح بیشتر افزود: هدف ما این است که این افراد به عنوان سفیران پویش امن از ساعت ۱۵ الی ۱۹ بعد از ظهر در محلات واقع در بافت فرسوده مستقر شوند تا پرسشنامه‌ای که خروجی چند ساعت کار کارشناسی و مطالعاتی بوده است و با حضور افراد صاحب نظر در حوزه بافت فرسوده تهیه شده، در اختیار سرپرستان خانوار قرار دهند تا پر کنند.

  مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان اینکه می‌خواهیم مشکلاتی را که در بافت فرسوده وجود دارد، شناسایی کنیم، گفت: خروجی این پرسشنامه‌ها این است که بتوانیم مشکلات بافت فرسوده را تجزیه و تحلیل کنیم و درنهایت به پیشنهادات مؤثر برای خدمات بهتر در بافت فرسوده برسیم.

  وی خاطرنشان کرد: قطعاً بعد از اینکه خروجی‌های پویش امن را از مردم و ذی‌نفعان گرفتیم برنامه‌هایی که انجام خواهد شد بسیار مؤثر خواهد بود تا بدین ترتیب اتفاقات خوبی در نوسازی بافت فرسوده رقم بخورد.

  مهر  مطلب پیشنهادی

  نقطه ثقل ساخت و ساز از مناطق شمالی شهر تهران به مناطق جنوبی این شهر تغییر یافته است.

  تغییر نقطه ثقل ساخت و ساز در پایتخت؟

  نقطه ثقل ساخت و ساز از مناطق شمالی شهر تهران به مناطق جنوبی این شهر …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *