سه شنبه , ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۰:۲۴ قبل از ظهر
 • کد خبر 16679
 • تصاویر اتوبوس بدون راننده در خیابان‌های سئول | سفر به آینده با ماشین زمان

  تصاویر اتوبوس بدون راننده در خیابان‌های سئول | سفر به آینده با ماشین زمان

  این اقدام بخشی از طرح آزمایشی است که با هدف ایجاد احساس راحتی بیشتر در مردم برای استفاده از وسایل نقلیه بدون راننده در جاده‌ها، آغاز شده است.

  این وسیله نقلیه جدید شبیه یک اتوبوس معمولی نیست و دارای لبه های گرد همراه با پنجره های بزرگ است که بیشتر شبیه یک اسباب بازی به نظر می‌رسد.

  یکی از کارشناسان درباره ظاهر این وسیله نقلیه گفت: این طراحی عمدی است. او همچنین اظهار کرد که این اتوبوس کمی «شبیه لگو» به نظر می رسد و از قطعات کامپوزیتی ساخته شده است تا هزینه‌ها را کاهش دهد.

  به گفته این کارشناس، این دستگاه به جای حسگرهای گران قیمت از دوربین‌ها و لیزرها برای حرکت در مسیر استفاده می‌کند.

  در حال حاضر – با نظارت دقیق راننده ایمنی – اتوبوس در یک مدار کوچک ۳.۴ کیلومتری در مرکز شهر سئول حرکت می‌کند که حدود ۲۰ دقیقه به طول می‌انجامد.

  همچنین عموم مردم می توانند پس از رزرو صندلی به صورت رایگان و از طریق یک اپلیکیشن، در دو ایستگاه تعیین شده سوار این اتوبوس شوند.

  یکی از افراد محلی پس از ۲۰ دقیقه سواری خود در این اتوبوس گفت: احساس می‌کنم که برای بازدید از آینده به ماشین زمان رفته‌ام. فکر می‌کردم ممکن است از یک شتاب ناگهانی سرگیجه‌ام بگیرد اما چیزی حس نکردم.  مطلب پیشنهادی

  پالس غلط اعلام متوسط قیمت مسکن تهران/ میانگین قیمت ملک در کشور چه مزایا و معایبی دارد؟

  پالس غلط اعلام متوسط قیمت مسکن تهران/ میانگین قیمت ملک در کشور چه مزایا و معایبی دارد؟

  در دو سال آخر دولت دوازدهم، مدیران وقت وزارت راه و شهرسازی با اشاره به قیمت‌های بسیار متفاوت و بالای مسکن در مناطق شمالی پایتخت، این قیمت‌ها را نه تنها عامل افزایش بی‌مورد میانگین قیمت مسکن در تهران بلکه در کل کشور اعلام می‌کردند و قول دادند که با انتشار میانگین کشوری این نقیصه را جبران کنند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.