شنبه , ۱ مهر ۱۴۰۲ - ۶:۳۷ بعد از ظهر
 • کد خبر 19378
 • تفکیک زباله به مقررات صدور پایان کار برای ساختمان‌ها ‌افزوده شود/ کاهش توزیع کیسه‌های پلاستیکی در فروشگاه های شهروند و میادین تره بار

  تفکیک زباله به مقررات صدور پایان کار برای ساختمان‌ها ‌افزوده شود/ کاهش توزیع کیسه‌های پلاستیکی در فروشگاه های شهروند و میادین تره بار

  سوده نجفی در نشست کمیته کاهش مصرف پلاستیک با شرکت های دانش بنیان گفت: آنچه در موضوع کاهش مصرف پلاستیک در شهر تهران اهمیت دارد این است که مسئله کاهش مصرف پلاستیک در مدیریت شهری قائم به فرد نباشد و با ریل گذاری مناسب این موضوع در آینده نیز از سوی مدیریت شهری در دوره های آتی پیگیری شود.

  نماینده شورای شهر تهران در کمیته برنامه‌ریزی و نظارت موضوع بند «الف» مصوبه تغییر الگوی مصرف کیسه‌ها و ظروف پلاستیکی در شهرداری تهران با تاکید بر تفکیک زباله در آپارتمان ها گفت: شهرداری تهران باید در مقررات صدور پایان کار برای ساختمان‌ها ‌ موضوع تفکیک زباله را نیز مدنظر قرار دهند.

  نجفی گفت: به صفر رساندن کاهش مصرف پلاستیک در شهر تهران موضوعی زمانبر است و نمی‌توان در بازه زمانی کوتاه به آن دست یافت. اگر مدیریت شهری بتواند بر اساس مصوبات این کمیته در مراکز تحت پوشش خود فروشگاه‌های شهروند و میادین میوه و تره بار میزان مصرف پلاستیک را ۱۰ درصد کاهش دهد اقدام مثبت است و همین میزان کاهش سبب ترویج استفاده نکردن از پلاستیک می شود.

  رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران به نقش دستگاه‌های فرهنگی در این زمینه پرداخت و گفت: دستگاه‌های فرهنگی نیز باید در زمینه کاهش مصرف پلاستیک همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند. فرهنگ‌سازی باید در سنین پایین صورت گیرد که در این زمینه نیازمند مشارکت آموزش و پرورش هستیم.

  پیش از این مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از اجرای آزمایشی طرح «صندوق سبز» از نیمه دوم سال خبر داده بود. بر اساس این طرح،   در هر پهنه (شمال، جنوب، شرق، غرب و مرکز ) یک فروشگاه شهروند و میدان میوه و تره بار انتخاب می‌شود و در آن توزیع کیسه‌های پلاستیکی کاهش پیدا خواهد کرد. طرح‌های مشابهی از اردیبهشت امسال در میادین میوه و تره‌بار تهران به اجرا در آمده است.

  خبرگزاری شهر


  مطلب پیشنهادی

  نقطه ثقل ساخت و ساز از مناطق شمالی شهر تهران به مناطق جنوبی این شهر تغییر یافته است.

  تغییر نقطه ثقل ساخت و ساز در پایتخت؟

  نقطه ثقل ساخت و ساز از مناطق شمالی شهر تهران به مناطق جنوبی این شهر …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *