دوشنبه , ۱ مرداد ۱۴۰۳ - ۰:۴۲ قبل از ظهر
 • کد خبر 19378
 • تفکیک زباله به مقررات صدور پایان کار برای ساختمان‌ها ‌افزوده شود/ کاهش توزیع کیسه‌های پلاستیکی در فروشگاه های شهروند و میادین تره بار

  تفکیک زباله به مقررات صدور پایان کار برای ساختمان‌ها ‌افزوده شود/ کاهش توزیع کیسه‌های پلاستیکی در فروشگاه های شهروند و میادین تره بار

  سوده نجفی در نشست کمیته کاهش مصرف پلاستیک با شرکت های دانش بنیان گفت: آنچه در موضوع کاهش مصرف پلاستیک در شهر تهران اهمیت دارد این است که مسئله کاهش مصرف پلاستیک در مدیریت شهری قائم به فرد نباشد و با ریل گذاری مناسب این موضوع در آینده نیز از سوی مدیریت شهری در دوره های آتی پیگیری شود.

  نماینده شورای شهر تهران در کمیته برنامه‌ریزی و نظارت موضوع بند «الف» مصوبه تغییر الگوی مصرف کیسه‌ها و ظروف پلاستیکی در شهرداری تهران با تاکید بر تفکیک زباله در آپارتمان ها گفت: شهرداری تهران باید در مقررات صدور پایان کار برای ساختمان‌ها ‌ موضوع تفکیک زباله را نیز مدنظر قرار دهند.

  نجفی گفت: به صفر رساندن کاهش مصرف پلاستیک در شهر تهران موضوعی زمانبر است و نمی‌توان در بازه زمانی کوتاه به آن دست یافت. اگر مدیریت شهری بتواند بر اساس مصوبات این کمیته در مراکز تحت پوشش خود فروشگاه‌های شهروند و میادین میوه و تره بار میزان مصرف پلاستیک را ۱۰ درصد کاهش دهد اقدام مثبت است و همین میزان کاهش سبب ترویج استفاده نکردن از پلاستیک می شود.

  رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران به نقش دستگاه‌های فرهنگی در این زمینه پرداخت و گفت: دستگاه‌های فرهنگی نیز باید در زمینه کاهش مصرف پلاستیک همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند. فرهنگ‌سازی باید در سنین پایین صورت گیرد که در این زمینه نیازمند مشارکت آموزش و پرورش هستیم.

  پیش از این مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از اجرای آزمایشی طرح «صندوق سبز» از نیمه دوم سال خبر داده بود. بر اساس این طرح،   در هر پهنه (شمال، جنوب، شرق، غرب و مرکز ) یک فروشگاه شهروند و میدان میوه و تره بار انتخاب می‌شود و در آن توزیع کیسه‌های پلاستیکی کاهش پیدا خواهد کرد. طرح‌های مشابهی از اردیبهشت امسال در میادین میوه و تره‌بار تهران به اجرا در آمده است.

  خبرگزاری شهر


  مطلب پیشنهادی

  ‌احداث تصفیه‌خانه‌های محلی؛ راهکاری برای مدیریت بهینه منابع آبی در سطح شیراز

  ‌احداث تصفیه‌خانه‌های محلی؛ راهکاری برای مدیریت بهینه منابع آبی در سطح شیراز

  رئیس کمیسیون محیط زیست، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز، اجرای تصفیه‌خانه‌های محلی را راهبردی برای مدیریت بهینه منابع آب در این کلان‌شهر دانست.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *