سه شنبه , ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱:۱۰ قبل از ظهر
 • کد خبر 17417
 • جزییات بودجه شهرداری تهران در سال ۱۴۰۲ به روایت زاکانی | رشد ۵۶ درصدی بودجه سال آینده
  شهرداری تهران ۱۸۰ هزار آپارتمان می سازد

  ۱۰۰ درصد ون تاکسی‌ها و ۶۰ درصد تاکسی ها فرسوده‌اند | وضعیت اتوبوس هم خوب نیست

   علیرضا زاکانی شهردار تهران در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سازمان تاکسیرانی فعال است و کارش را انجام می‌دهد. مشکلاتی در حوزه فرسودگی و کمبود داریم که این هفته بالغ بر ۱۲ ساعت جلسه و دیدار با مجموعه سایپا، ایران‌خودرو و مپنا داشتیم، ایده‌ها و طرح‌هایی که برای آینده خودروسازی دارند افتخارآمیز است.

  او افزود: قرار شد نوسازی خودروها را با اولویت قطعی ناظر به حوزه داخلی بگذاریم، در این رابطه گروه کار تشکیل و بنا شد تا ۲۲ بهمن پیشنهادات هم نوسازی و هم گازسوز و برقی‌کردن تاکسی، ون و اتوبوس را داشته باشیم که بتوانیم از سال آینده این امر نوسازی و بازسازی را به یک اولویت در حمل و نقل عمومی بدل کنیم.

  زاکانی ادامه داد: ۷۸ هزار ون و تاکسی داریم که حدود ۶ هزار ون و ۷۲ هزار تاکسی را شامل می‌شود. ون‌ها حدوداً ۱۰۰ درصد و تاکسی‌ها بیش از ۶۰ درصد فرسوده‌اند. در اتوبوس هم با ضریب بالایی فرسودگی داریم که نیاز به نوسازی و بازسازی را جدی می‌کند.

  شهردار تهران یادآور شد: برای تسهیلات نوسازی هم بازبینی انجام می‌دهیم و در تلاش هستیم که با وزارت صمت، اقتصاد و بانک‌ها و مجموعه‌های مختلفی که حاضرند سرمایه‌گذاری کنند رایزنی کنیم تا کمک خوبی به رانندگان داشته باشیم.  مطلب پیشنهادی

  پالس غلط اعلام متوسط قیمت مسکن تهران/ میانگین قیمت ملک در کشور چه مزایا و معایبی دارد؟

  پالس غلط اعلام متوسط قیمت مسکن تهران/ میانگین قیمت ملک در کشور چه مزایا و معایبی دارد؟

  در دو سال آخر دولت دوازدهم، مدیران وقت وزارت راه و شهرسازی با اشاره به قیمت‌های بسیار متفاوت و بالای مسکن در مناطق شمالی پایتخت، این قیمت‌ها را نه تنها عامل افزایش بی‌مورد میانگین قیمت مسکن در تهران بلکه در کل کشور اعلام می‌کردند و قول دادند که با انتشار میانگین کشوری این نقیصه را جبران کنند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.