انتخاب فاز پنج شهر جدید سهند به عنوان پایلوت کشوری طراحی مدرن شهری » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳ تیر - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
انتخاب فاز پنج شهر جدید سهند به عنوان پایلوت کشوری طراحی مدرن شهری

 مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند با اشاره به دهکده سلامت و نقش مهم آن در شهر جدید سهند اشاره کرد و افزود: دهکده سلامت در زمینی به مساحت ۱۵ هکتار به صورت جامع با پوشش بخش‌های درمانی تخصصی و فوق تخصصی با در نظر گرفتن جنبه توریسم درمانی و با مشارکت    ۵۰-۴۰ نفر از پزشکان متخصص استان  آغاز به‌کار خواهد کرد که  تفاهم‌نامه آن در دهه مبارک فجر مبادله خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند با اشاره به اتمام پروژه مساکن مهر گفت: شرکت عمران شهر جدید سهند تعهد تامین ۱۶ هزار واحد مسکن جدید را بر اساس دستور صریح وزارت راه و شهرسازی  متقبل شده است که عملیات اجرایی یک‌هزار و ۲۰۰ واحد تا پایان سال و باقی‌مانده  واحدها در سه ماهه اول سال ۹۸  و در سال ۱۴۰۰ تکمیل نهایی خواهند شد.

مصطفوی همچنین با اشاره به شروع نهضت باغ ویلایی در فازهای ۳ و ۴ و به‌ویژه فاز پنج شهر جدید سهند به  اهمیت طراحی مدرن شهری افزود: فاز پنج شهر جدید سهند به عنوان پایلوت  طراحی شهری از طرف شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در نظر گرفته شده است که ما نیز  فاز پنج را بر اساس آخرین متدهای علمی طراحی نوین شهری طراحی خواهیم  کرد.

جواد رحمتی معاون عمرانی استاندار با اشاره به رسالت اصلی شهر جدید سهند به اهمیت پایلوت کشور ی فاز پنج شهر جدید سهند تصریح کرد: هدف اصلی در شهرسازی ایمن کردن زندگی و ارزش دادن به انسان به لحاظ مناسب‌سازی شهری  و دسترسی به خدمات شهری هست حفظ آرامش، تقویت زندگی اجتماعی و واحدهای همسایگی که باعث تقویت روابط و تعاملات اجتماعی می‌شود در اولویت طراحی کالبدی شهرسازی ما قرار دارند.

وی با اشاره به اهمیت مقوله نظارت اجتماعی در طراحی شهری آن را بسیار با اهمیت تلقی کرده و افزود انتظار می‌رود فاز پنج با در نظر گرفتن این مقوله‌ها طراحی و اجرا شود.

رحمتی در ادامه افزود: بر اساس طرح جامع آزادراه تبریز -اندیشه محور توسعه خواهد بود که می‌تواند پاسخگوی متقاضیان سرمایه‌گذاری در حوزه شهرسازی و خدماتی باشد.

در این نشست همچنین  مهندسان مشاور سبزاندیش در خصوص طرح جامع سهند و فاز پنج شهر جدید سهند و مهندسان مشاورراژان آب زاگرس در خصوص طراحی و امکان سنجی و مکان‌یابی شهر جدید شهرستان ورزقان همچنین مهندسان مشاور ارکان شهر در خصوص تاسیسات زیربنایی فاز چهار ضمن اشاره به مد نظر قرار دادن نکته نظرات معاون عمرانی استاندار در برنامه و طرح های آتی گزارشاتی از پروژه‌های در دست انجام ارائه کردند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false