تعیین قیمت تمام‌شده پائین در طرح نهضت ملی مسکن و بی‌میلی انبوه‌سازان » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۷ تیر - ۱۴۰۱  
it is true
true
true
تعیین قیمت تمام‌شده پائین در طرح نهضت ملی مسکن و بی‌میلی انبوه‌سازان

محمدعلی ربانی درباره روند اجرایی پروژه نهضت ملی مسکن اظهار کرد: قیمت تمام‌شده ساخت نهضت ملی مسکن برای سه ماهه سوم سال ۱۴۰۰ حدود ۴ میلیون و ۷۲۵ هزار تومان است که بسیار پایین است.

آیا دولت حاضر به ساخت مسکن با این قیمت‌ها هست

وی ادامه داد: آقای محمودزاده، معاون وزیر راه باید به این پرسش پاسخ دهد که آیا خود دولت حاضر است با نرخ‌های اعلام‌شده مسکن بسازد؛ و این معاونت یکی از موانع و سد‌های پیش راه ساخت مسکن است.

برخوردها و برداشت‌های سلیقه‌ای در وزارت راه و شهرسازی

ربانی اظهار کرد: برخورد و برداشت‌های سلیقه‌ای در این وزارتخانه موجب خواهد شد تا برنامه‌ها از پیشرفت لازم برخوردار نباشد.

عضو انجمن انبوه‌سازان مسکن خاطرنشان کرد: در آینده خواهید دید که برخورد‌های سلیقه‌ای آقای محمودزاده آبروی رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی را خواهد برد و در حقیقت زمینه‌ساز استیضاح این وزیر خواهد شد.

رئیس جمهوری کمیسیونی را برای بررسی مسببان وضع موجود تشکیل دهد

وی ادامه داد: رئیس جمهوری کمیسیونی را برای بررسی مسببان وضع موجود تشکیل داده است و معنای آن این است که معاونانی که از دولت گذشته بوده و هنوز نیز تغییر نکرده‌اند چه نقشی در مشکلات موجود دارند. امورات به دست افراد غیرمتخصص سپرده شده است.

ساخت مسکن در کلانشهرهایی مانند تهران با این قیمت‌تمام شده ممکن نیست

ربانی با اشاره به قیمت بالای مسکن گفت: در روستا‌ها قیمت تمام‌شده ساخت پائین‌تر است، اما در شهر‌ها بالاتر است. ساخت نهضت ملی مسکن در کلانشهر‌هایی مانند تهران با قیمت تمام‌شده فعلی امکان‌پذیر نیست و به همین دلیل کار موثری نیزدر شهر‌های بزرگ برای ساخت مسکن انجام نشده است.

یک سال از وعده ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی گذشته است

عضو انجمن انبوه‌سازان مسکن تصریح کرد: دولت وعده ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی داده است نزدیک به یک سال از عمر دولت گذشته است و این پروژه پیشرفت لازم را نداشته است. رئیس جمهوری باید کمیسیونی را تعیین کند تا مشخص شود چرا این پروژه پیشرفت ندارد و اینکه قرارداد‌هایی با بسیج، بنیاد مسکن و ستاد فرمان امام بسته شود به معنای ساخت مسکن نیست.

مجلس پیگیر اجرای طرح نهضت ملی مسکن نیست

ربانی خاطرنشان کرد: مجلس نیز با وجود تصویب قانون جهش تولید مسکن و حساسیتی که بر ساخت مسکن دارد پیگیری‌های لازم را برای کندی در اجرای این طرح به انجام نرسانده است.

نبض بازار

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false