جهت گیری های نادرست در توسعه شهر مهمترین چالش مقابله با حوادث طبیعی » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱ اسفند - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
جهت گیری های نادرست در توسعه شهر مهمترین چالش مقابله با حوادث طبیعی

برزن نیوز: علی اعطا عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با اشاره به بارندگی های اخیر و وقوع سیلاب در چند استان کشورمان و راه‌های جلوگیری از خسارات ناشی از حوادث طبیعی گفت: برخورد مناسب با بحران، نتیجه مجموعه ای از اقدامات در یک دوره کوتاه مدت نیست.

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه آمادگی در مقابل بحرانها، به عنوان مجموعه ای از اقدامات در کوتاه مدت، بخش مهمی از برنامه ریزی و مدیریت برای کنترل بحران را شامل می شود، اظهار کرد: علاوه بر این موضوع باید دقت کرد که راه حل اساسی برای برخورد با بحران، پیشگیری از آن است.

وی افزود: پیشگیری از بحران شامل مجموعه ای از راهبردهاست که جهت گیری کلی را تعیین می کند.

اعطا با اشاره به طرح جامع شهر تهران که در سال ۸۶ برای یک افق ۲۰ ساله به تصویب رسید، گفت: دو راهبرد این طرح هفده‌گانه به موضوع مدیریت بحران و ایمن سازی در برابر حوادث طبیعی، مانند سیل و زلزله پرداخته است.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه چشم انداز این طرح، با چشم انداز بیست ساله ایران تناسب دارد، اظهار کرد: انتظار داشتیم در شهری که زلزله مساله انکار نشدنی آن است و در مسئله گسل‌ها بتوان قوانین و پهنه بندی‌های آن را با حساسیت بیشتری مورد توجه قرار داد.

اعطا با بیان اینکه این موضوعات در طرح جامع ۸۶، به عنوان راهبرد‌های توسعه شهر تهران مطرح و مصوب شده بود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیشتر این موارد، به عنوان توصیه‌های اخلاقی بر روی کاغذ باقی مانده است.

وی با بیان اینکه گمان می‌کنم جهت گیری‌های کلی توسعه شهر در این بخش نمره قبولی نمی‌گیرند، اظهار کرد: فارغ از این موضوع، شهرداری‌ها در زمینه آمادگی برای مقابله با بحران تلاش فراوانی می‌کنند و در بسیاری موارد به خوبی تجهیز شده اند.

اعطا با اشاره به عزیمت خود به مرکز کنترل ترافیک شهرداری در زمانی که احتمال وقوع سیلاب در تهران شدت گرفته بود، اظهار کرد: از آنجایی که این مرکز می‌تواند شریان‌های اصلی شهر را رصد کند، علاوه برمسئولین حوزه معاونت ترافیک، حوزه معاونت خدمات شهری هم از قابلیت‌های آن استفاده می‌کند.

سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به اقداماتی که در سطح مناطق انجام می‌گیرد، گفت: به خوبی مشخص بود که در حوزه خدمات شهری و مقابله با این قبیل مسایل، آمادگی خوبی وجود دارد و مهارت‌ها بسیار بالاست.

اعطا با بیان اینکه مهارت‌ها در صف و در ستاد بالاست، خاطرنشان کرد: بیشتر مسائلی که در حوزه مقابله با حوادث طبیعی، مانند سیل و زلزله، با آن روبرو هستیم، انباشت مشکلات است و مهمترین دلیل آن هم جهت گیری‌های نادرست در توسعه شهر است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false