سیاست‌های شورای عالی شهرسازی سبب تخلیه محله‌های تاریخی قزوین می‌شود » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۵ خرداد - ۱۳۹۹  
it is true
true
true
سیاست‌های شورای عالی شهرسازی سبب تخلیه محله‌های تاریخی قزوین می‌شود

مهدی عبدالرزاقی در قزوین با بیان اینکه باید به اهالی و ساکنان محله‌ها در تصویب طرح‌ها توجه شود، اظهار داشت: اهالی محله تاریخی بلاغی در شهر قزوین به دلیل تصمیم‌های غیرفنی و نادرست شورای عالی شهرسازی و معماری دچار مشکلات و گرفتاری شده‌اند.

وی با یادآوری اینکه تاکنون طرح‌های مختلفی محله کهن بلاغی در شورای عالی شهرسازی به تصویب رسیده که هیچ‌ کدام از آنها قابلیت اجرایی نداشته است، افزود: در آخرین طرحی که برای این محله قدیمی تصویب شده، معبر با پهنای ۶ متر، تراکم دوطبقه روی زیرزمین و بدون پارکینگ برای ساختمان‌های مسکونی در نظر گرفته‌اند که معلوم نیست با چه منطقی این طرح تهیه شده است.

عبدالرزاقی با ذکر اینکه با اجرای طرح یادشده بخش زیادی از سرمایه‌های مردم در محله بلاغی نابود خواهد شد، ادامه داد: شهرداری قزوین در محله بلاغی  ۱۰۴ پلاک را با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان تملک کرد که امروز بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان ارزش دارد؛ اما این سرمایه به دلیل بی‌تدبیری بلاتکلیف و راکد باقی مانده است.

وی تصریح کرد: امروز اهالی محله‌ّ‌های تاریخی قزوین که برخی از آنها تاریخچه هزارساله دارند، وقتی نام شورای عالی شهرسازی و معماری را می‌شنوند، یاد ظلم و بی‌مهری می‌افتند.

رئیس شورای اسلامی استان قزوین با اشاره به افزایش حریم بافت تاریخی در شهر قزوین خاطرنشان کرد: در قزوین چیزی به نام حریم و محدوده بافت تاریخی نداریم؛ بلکه از از گذشته حریم تک‌پلاک‌های تاریخی مطرح بوده که در ردیف اماکن، ابنیه و خانه‌های تاریخی هستند. به همین خاطر کاهش تراکم ساختمان‌ها در کوچه یا خیابانی که آثار تاریخی در آن قرار دارند، معنایی ندارد.

عبدالرزاقی دلیل تصویب برخی طرح‌های اشتباه درباره شهر قزوین در شورای عالی شهرسازی و معماری را ارائه اطلاعات غلط توسط برخی افراد به این نهاد دانست و گفت: متاسفانه ارائه این اطلاعات نادرست و جوسازی‌هایی که گاهی اوقات از سوی برخی سمن‌ها صورت می‌گیرد، سبب گرفته شدن تصمیم‌های ناصواب در شورای عالی شهرسازی می‌شود.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت تکمیل پل روگذر امام رضا (ع) اضافه کرد: این پل چه غلط و چه درست ساخته شده و باید ادامه پیدا کرده و پل شهید ابوترابی متصل شود؛ در غیر این صورت سرمایه‌های چندین ساله شهرداری قزوین به هدر می‌رود.

تسنیم

true
برچسب ها : ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false