شاخص ارتقا بهره‌وری در نقطه صفر قرار دارد/ تربیت نیروی انسانی باید از حافظه محور به خلاقیت محور سوق پیدا کند » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۵ تیر - ۱۳۹۹  
it is true
true
true
شاخص ارتقا بهره‌وری در نقطه صفر قرار دارد/ تربیت نیروی انسانی باید از حافظه محور به خلاقیت محور سوق پیدا کند

مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان‌ها و رئیس همایش ملی بهره‌وری در مدیریت شهری گفت: در حال حاضر در شاخص ارتقا بهره‌وری در مدیریت شهری در نقطه صفر قرار داریم و برگزاری این همایش می‌تواند نقطه‌ آغازی در ارتقای بهره‌وری در مدیریت شهری باشد.

رئیس شورای عالی استان ها در آستانه برگزاری اولین همایش ملی بهره‌وری در مدیریت شهری گفت: در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی شده است یک‌سوم رشد اقتصادی از ناحیه ارتقا بهره‌وری صورت گیرد و لذا اهمیت و ضرورت بهره‌وری از همین ابتدا قابل‌درک است.

الویری در ادامه افزود: در شرایط امروز که تحریم‌ها رشد اقتصادی را دچار چالش کرده توجه به ارتقا بهره‌وری بسیار ضروری است. تجربیات فراوانی نیز در این زمینه وجود دارد که به اشتراک گذاشتن این تجربیات می‌تواند نقش مهمی در ارتقا بهره‌وری در مدیریت شهری ایفا کند.

رئیس شورای عالی استان‌ها افزود: یکی از مواردی که در آغاز راه ارتقا بهره‌وری باید مدنظر قرار گیرد تربیت نیروی انسانی خلاق است لذا تربیت نیروی انسانی باید از حافظه محور به خلاقیت محور سوق پیدا کند چراکه در آینده این منابع هستند که پایان می‌پذیرند اما خلاقیت‌ها باقی خواهند ماند. در چنین شرایطی است که می‌توانیم ضرایب رشد اقتصادی را بیشتر به وجود بیاوریم.

رئیس همایش ملی بهره‌وری در مدیریت شهری گفت: توجه نکردن به بهره‌وری به معنای هدر رفت امکانات محدود است به‌عنوان نمونه می‌توان از نقش بهره‌وری در مدیریت شهری سخن به میان آورد. امروزه در حوزه پسماند با بهره‌وری می‌توان در کاهش تولید زباله، جداسازی از مبدأ و درنهایت در سلامت جامعه اثرگذار بود. همچنین این امر در کاهش آلودگی هوا با کاهش سفرهای بین‌شهری و استفاده بهینه از حمل‌ونقل عمومی نیز اثرگذار خواهد بود. به‌بیان‌دیگر با استفاده از بهره‌وری در همه حوزه‌ها می‌توانیم بهره‌گیری بیشتری از زندگی شهری داشته باشیم.

رئیس شورای عالی استان‌ها همچنین گفت: در حال حاضر مدیریت شهری در حوزه شاخص ارتقا بهره‌وری در نقطه صفر است چراکه تا قبل از این، اقدامات مناسبی صورت نگرفته برگزاری اولین همایش ملی بهره‌وری در مدیریت شهری می‌تواند نقطه‌ی آغازی باشد برای تسریع در به‌کارگیری روش‌هایی که منجر به ارتقا بهره‌وری می‌شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false