ضرورت تحقق جریان معکوس فرهنگی از کلانشهرها به شهرهای جدید » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۷ تیر - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
ضرورت تحقق جریان معکوس فرهنگی از کلانشهرها به شهرهای جدید

به گزارش برزن نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی حبیب‌اله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید طی سخنرانی در آیین اختتامیه اولین سمپوزیوم مجسمه‌سازی شهر جدید پرند بیان کرد: این سمپوزیوم رویداد بسیار خوبی است که به ما نشان می‌دهد می‌توانیم به یک فعالیت بسیار معمول تحت عنوان ساخت پارک و بوستان‌های شهری نگاهی جدید داشته و در آن به خلق یک رویداد فرهنگی و اجتماعی بپردازیم.
طاهرخانی ادامه داد: قطعا پس از استقرار مجسمه‌ها در سطح بوستان مشاهیر در شهر جدید پرند می‌توانیم آن را به مقصدی برای شهروندان و هنرمندان چه از داخل فضای شهری و چه خارج از محدوده شهر جدید پرند تبدیل کنیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی تحقق این هدف را ایجاد نوعی جریان معکوس فرهنگی در پرند قلمداد کرد و گفت: ما باید برای رسیدن به این مرحله تلاش کرده و حرکت از مرکز شهر به حومه را عملیاتی کنیم، بنابراین در این راستا باید با استفاده هرچه بیشتر از رویدادهای هنری در فضای شهرهای جدید زمینه لازم برای دستیابی به این مهم را محقق کنیم.
این مقام مسئول ادامه داد: خوشبختانه سمپوزیوم مجسمه‌سازی پرند با تلاش مدیران شرکت عمران، شورای شهر و هنرمندان برگزار و در قامت یک رویداد فرهنگی و هنری توانست مردم را دور یکدیگر جمع کند.
طاهرخانی با بیان اینکه انجام رویدادهای فرهنگی زمینه اجتماع‌سازی و هویت‌یابی در شهرها را تسهیل و تسریع می‌کند گفت: بدون شک این نوع از اقدامات با توجه به سرعت جمعیت‌پذیری شهرهای جدید باید گسترش پیدا کرده و مورد توجه ویژه قرار گیرد.
وی همچنین با اشاره به اینکه اتفاقی چون برگزاری سمپوزیوم مجسمه‌سازی باید به طور مستمر و سالانه در شهرهای جدید ادامه پیدا کند گفت: مجری این سمپوزیوم با خلاقیت و استفاده از رویکردی جدید باعث شد تا رویدادی فرهنگی در این منطقه شکل گرفته و احداث بناهای فاخر و با ارزش معنوی نتیجه و خروجی اصلی آن به شمار رود که بدون شک در فرآیند هویت‌یابی پرند تأثیرگذار خواهد بود.
گفتنی است معاون وزیر راه و شهرسازی پیش از حضور در مراسم اختتامیه از کارگاه پایان کار این سمپوزیوم واقع در بوستان مشاهیر شهر جدید پرند بازدید کرد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false