ماجرای مفقود شدن لودر و پل عابر پیاده در شهر یزد » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۵ تیر - ۱۳۹۹  
it is true
true
true
ماجرای مفقود شدن لودر و پل عابر پیاده در شهر یزد

ونوس عامری اظهار داشت: موضوع مفقود شدن لودر، پیگیری و پول لودر پس گرفته شد، اما متاسفانه خود لودر را از دست دادیم، یعنی همان ۵۱ میلیون تومان سال ۸۹ را در سال ۹۷ پس گرفتیم.

وی همچنین به تشریح ماجرای مفقود شدن پل عابر پیاده بلوار جمهوری پرداخت و ادامه داد: پرونده پل‌های مکانیزه که در قرارداد‌های مختلفی هم منعقد شده ابهاماتی دارد که ناشی از تصمیمات متفاوت بوده است.

مسئول تحقیق و تفحص شورای شهر یزد بیان داشت: پنج قرارداد در یک بازه زمانی یکسان وجود دارد، اما برای یک موسسه مفاد قرارداد با سختگیری و بدون اغماض رعایت شده و برای بقیه متفاوت بوده است که این موضوع به واسطه تصمیمات نیرو‌های انسانی مربوطه است و روشن است که خطا‌های انسانی رخ داده است.

وی با تاکید بر اینکه قوانین و آیین نامه‌های مالی چیزی نیستند که سیستم، فردی را مجبور به زیر پا گذاشتن آن کند، یادآور شد: اگر قراردادی فسخ شده باشد باید مناقصه دیگری برگزار شود در حالی که همان قرارداد ادامه پیدا کرده است.

عامری به یکی دیگر از ابهامات موجود در قرارداد پل‌های مکانیزه اشاره کرد و گفت: برای مثال قرارداد‌ها به صورت پکیج ارائه داده می‌شده و ۲ پل با شرایط خوب، یک متوسط و یک معمولی برای این پکیج در نظر گرفته شده است. در حالیکه در آن زمان پل‌های معمولی با پل‌های خوب جا به‌جا شده‌اند.

وی افزود: قانون به صراحت می‌گوید اگر یکی از ارکان قرارداد تغییر کرد مناقصه باید دوباره برگزار شود لذا این پرونده با رای اکثریت اعضا به تخلفات اداری فرستاده شد تا بعد از این همه چیز بر اساس عدالت و قانون پیش رود.

عامری در خصوص پل عابر پیاده مفقود شده شهرداری نیز، گفت: در سال‌های ۸۱ تا ۸۴ یک پل عابر پیاده در بلوار جمهوری احداث می‌شود که در مرحله اول پس از اجرای پایه‌های پل این قسمت از پروژه برداشته می‌شود و در مرحله دوم که تمام پروژه تکمیل می‌شود این بار کل پل عابر پیاده بریده و می‌برند.

مسئول تحقیق و تفحص شورای شهر یزد عنوان کرد: شرکت مجری پروژه هم در مقابل به کلانتری شکایت می‌کند، اما با وساطت دادستان وقت شکایت متوقف می‌شود و در نهایت همان موسسه‌ای که پل مذکور را قبلا اجرا کرده بود در حال حاضر معارض است و به همین دلیل شهرداری یکی از پل‌هایی که در حال حاضر اجرا می‌شود را به همان شرکت محول کرده است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false