مرتفع ترین شهر دنیا کدام شهر است ؟ » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۳ مرداد - ۱۳۹۹  
it is true
true
true
مرتفع ترین شهر دنیا کدام شهر است ؟

برخی از مسن ترین افراد دنیا در مناطق مرتفع زندگی کرده اند. دانشمندان متوجه شدند که زندگی در مناطق مرتفع سلامت قلب و عروق را فراهم می کند و خطر سرطان و سکته را کاهش می دهد. در ارتفاع ۴۵۰۰ متری در کوه های آند، آبادی ای کشف شد که تاریخ ۱۲۴۰۰ ساله دارد و این نشان می دهد انسان هایی که به قاره ی آمریکای جنوبی راه پیدا کرده بودند، مناطق مرتفع را برای زندگی برمی گزیدند.
مرتفع ترین و قابل توجه ترین شهر دنیا، لا رینکونادا در پرو است. مردم مرتفع ترین شهر دنیا در ارتفاع ۵۱۰۰ متری زندگی می کنند و بین سی هزار تا ۵۰ هزار نفر جمعیت دارند. ارتفاع لارینکونادا از بلندترین نقاط ایالات متحده ی آمریکا بیشتر است.
لا پاز، پایتخت بولیوی نیز ارتفاع زیادی دارد، این شهر ۳۶۵۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است. لا پاز مرتفع ترین پایتخت دنیاست و رکورد کوییتوی اکوادور را با ۸۰۰ متر ارتفاع با اختلاف زیاد شکسته است.
کلان شهر لا پاز محل زندگی ۲٫۳ میلیون نفر می باشد. در غرب لا پاز شهر ال آلتو قرار دارد که می توان گفت بزرگترین شهر مرتفع دنیاست. ال آلتو ۱٫۲ میلیون نفر جمعیت دارد و فرودگاه بین المللی ال آلتو در آنجا واقع شده است.
پنج منطقه ی مسکونی مرتفع دنیا به ترتیب عبارتند از :
لا رینکونادا، پرو-۵۱۰۰ متر ارتفاع، واقع در رشته کوه آند
ون کوان، چین- ۴۸۷۰ متر ارتفاع، واقع در فلات تبت
لونگرینگ، تبت، چین-۴۷۳۵ متر ارتفاع
یان شیپینگ، تبت، چین-۴۷۲۰ متر ارتفاع
آمدو، تبت، چین-۴۷۱۰ متر ارتفاع

true
برچسب ها : ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false