کشف بخشی از تبریز قدیم در حفاری های پروژه « و المان » در تبریز / سکوت مسئولان استانی و شهری درباره این اتفاق » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲ آبان - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
کشف بخشی از تبریز قدیم در حفاری های پروژه « و المان » در تبریز / سکوت مسئولان استانی و شهری درباره این اتفاق

پس از اجرای یک پروژه شهری در یکی از محلات قدیمی شهر تبریز در آذربایجان شرقی و خاکبرداری از منطقه ، قسمت هایی از تبریز قدیم از دل خاک بیرون آمد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، چند روز پیش به منظور اجرای پروژه والمان و پس از حفاری و خاکبرداری در یکی از خیابان های تبریز که به خیابان والمان معروف است قسمت هایی از منطقه حفاری شده دچار ریزش شد که کاملا به صورت اتفاقی بناهایی از تبریز قدیم در این حفاری ها از دل خاک بیرون آمد که قابل رؤیت نیز هست.
هر چند برخی از کارشناسان این پروژه قسمت ستون مانندی را که از دل خاک بیرون آمده ، منحول فاضلاب می دانند اما برخی دیگر قسمت سقف مانند آن را شبیه سردابه ساختمان های قدیمی ذکر کرد ه اند.
بر پایه این خبر مدیرکل میراث فرهنگی استان نیز در بازدید میدانی از پروژه والمان دستور توقف عملیات را از روز پنجشنبه (۱۳ تیرماه ۹۸) صادر و عملیات متوقف شده است. باستان شناسان و کارشناسان معاونت میراث فرهنگی اداره کل نیز به منظور بررسی های بیشتر در محل حضور پیدا کرده اند.
خبرنگار ایلنا برای بررسی بیشتر این موضوع امروز-شنبه ۱۵ تیرماه-چندین بار با شهرداری وشورای شهر تبریز تماس گرفت اما به نتیجه ای نرسید. بدیهی است خبرگزاری ایلنا به محض دریافت اطلاعات بیشتر، اطلاع رسانی خواهد کرد.
شنیده ها حاکی است در این باره جلسه ای فوری در استانداری تشکیل شد.

منبع ایلنا

true
برچسب ها : , ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false