سه شنبه , ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۴:۲۹ قبل از ظهر
 • کد خبر 20463
 • آمار هشدار دهنده؛ این استان کمترین تولد و بیشترین وفات را داشته است | کدام استان‌ها بیشترین و کمترین آمار تولد، وفات و ازدواج را دارند؟
  سرمایه داری با کاهش جمعیت جهان موافق است یا افزایش آن؟

  آمار هشدار دهنده؛ این استان کمترین تولد و بیشترین وفات را داشته است | کدام استان‌ها بیشترین و کمترین آمار تولد، وفات و ازدواج را دارند؟

  سازمان ثبت احوال کشور، آمار مربوط به وقایع حیاتی ۱۰ ماه سال ۱۴۰۲ را اعلام کرد.

  استان گیلان (کمترین) و سیستان و بلوچستان (بیشترین) آمار تولد را در ۱۰ ماه سال ۱۴۰۲ ثبت کرده‌اند.

  همچنین استان کهکیلویه و بویراحمد (کمترین) و گیلان (بیشترین) آمار وفات را در ۱۰ ماه سال ۱۴۰۲ ثبت کرده‌اند.

  استان سمنان (کمترین) و استان‌های آذربایجان غربی و خراسان شمالی (بیشترین) آمار ازدواج را در ۱۰ ماه سال ۱۴۰۲ ثبت کرده‌اند.

  با توجه به این آمار استان گیلان هم کمترین میزان تولد را دارد و هم بیشترین آمار وفات را که قابل توجه و هشدار دهنده است.  مطلب پیشنهادی

  آمادگی تهران در مقابل زلزله چقدر است؟

  آمادگی تهران در مقابل زلزله چقدر است؟

  علی نصیری، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در مورد وضعیت آمادگی تهران در مقابل زلزله احتمالی گفت: تهران کلان‌شهری است که جمعیت شب‌خواب آن حدود ۱۰ میلیون نفر است و در روز‌ها جمعیت این کلان‌شهر حتی به ۱۴ میلیون نفر نیز می‌رسد و در عین حال تهران، شهری با پیچیدگی‌های خاصی است که اتفاقا در مجاورت گسل نیز گسترش یافته و این در حالی است که عمده شهر‌ها در فاصله با گسل‌ها توسعه می‌یابند، اما تهران در مجاورت با گسل‌های بزرگی است که توان لرزه‌خیزی بزرگ تا هفت ریشتر را هم دارند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *