سه شنبه , ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۳:۳۵ قبل از ظهر
 • کد خبر 19505
 • جلوگیری از فروش شهر با نظارت مستمر ناظران شهرسازی

  به گزارش برزن نیوز حمزه شکیب، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان در نامه ای با موضوع نظارت بر اجرای ضوابط و مقررات طرح های جامع، تفصیلی و هادی در طراحی و اجرای ساختمان ها ، سازمان های مهندسی استان را موظف کرده است تا ضوابط و مقررات طرح حای جامع، تفصیلی و هادی را در مباحث طراحی و اجرایی توسط مهندسین و دفاتر(حقیقی و حقوقی ) مورد توجه قرار دهند.

  در ادامه این نامه همچنین آمده است که ضمن گزارش اقدامات انجام شده آن استان در ضمینه مورد بحث ضروری است ترتیبی اتخاذ نمایید که شرایط انجام تکالیف فوق الذکر توسط مهندسین دارای صلاحیت شهرسازی به نحو مقتضی انجام گیرد.

  نظارت مستمر ناظران شهرسازی بر اجرای ضوابط و مقررات طرح های جامع و تفصیلی و هادی در طراحی و اجرای ساختمان ها، مانع جدی جلوگیری  از فروش شهر خواهد بود.

  تهیه خبر: یسرا مرادی  مطلب پیشنهادی

  آمادگی تهران در مقابل زلزله چقدر است؟

  آمادگی تهران در مقابل زلزله چقدر است؟

  علی نصیری، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در مورد وضعیت آمادگی تهران در مقابل زلزله احتمالی گفت: تهران کلان‌شهری است که جمعیت شب‌خواب آن حدود ۱۰ میلیون نفر است و در روز‌ها جمعیت این کلان‌شهر حتی به ۱۴ میلیون نفر نیز می‌رسد و در عین حال تهران، شهری با پیچیدگی‌های خاصی است که اتفاقا در مجاورت گسل نیز گسترش یافته و این در حالی است که عمده شهر‌ها در فاصله با گسل‌ها توسعه می‌یابند، اما تهران در مجاورت با گسل‌های بزرگی است که توان لرزه‌خیزی بزرگ تا هفت ریشتر را هم دارند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *