شنبه , ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۸:۵۸ قبل از ظهر
 • کد خبر 20603
 • خطر خرید خانه «بی‏‏‌تاییدیه»
  تدوین دو سند مهم درحوزه ساختمان و معماری و شهرسازی

  شهرسازی با یک فرمول درست نیست | توسعه افقی یا عمومی یک کار مطالعاتی است

  رامین گوران اظهار کرد: با توسعه افقی و عمومی در ۱۰۰ هکتار زمین حدود ۲۳ هزار نفر می‌توانند سکونت کنند اما اگر صرفا این توسعه افقی باشد این آمار به ۶ هزار نفر کاهش می یابد و در توسعه عمودی ۳۵ هزار نفر می توانند ساکن شوند.

  دبیر انجمن انبوه سازان استان تهران با تاکید به اینکه گسترش افقی موجب پراکندگی شهری و استفاده مفرط از زمین شهری می شود، افزود: اتلاف زمین، افزایش هزینه احداث و نگهداری زیر ساخت شهری، از بین رفتن اراضی زراعی، باغی و منابع طبیعی پیرامون شهرها و افزایش مصرف انرژی و سوخت را می توان از معایب توسعه افقی نام برد.

  وی اضافه کرد: از دیگر معایب این توسعه همچنین می توان به کاهش امنیت در فضای شهری و شکل گیری فضاهای بی دفاع شهری به واسطه خلوت بودن، افزایش هزینه زندگی برای شهروندان، کاهش ارتباطات اجتماعی شهروندان و تغییرات هویتی در زندگی شهری اشاره کرد.

  به گفته وی، اگر در شهری زمین ارزان قیمت هم وجود دارد باید این موارد در توسعه افقی رعایت شود.

  وی ضمن بیان اینکه شهرسازی با یک فرمول درست نیست، گفت: نباید به توسعه افقی یا عمودی اصرار داشته باشیم زیرا یک کار مطالعاتی بوده و بر عهده شهرساز ها است.  مطلب پیشنهادی

  طرح ترافیک ۴۰ ساله تهران نیازمند جراحی

  طرح ترافیک ۴۰ ساله تهران نیازمند جراحی

  سالهاست که مدیران شهری برای کنترل ترافیک و تسهیل در تردد طرح ترافیک را در معابر مرکزی تهران اجرایی می‌کنند، طرحی که حالا با گذشت چهار دهه از اجرای آن به لزوم بازبینی و تغییرات این طرح اشاره می‌شود.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *